×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. novembris, 2017
Drukāt

Deputāti prasa vairāk skaidrot sejas aizsegšanas aizlieguma ieceri (4)

Foto no TM prezentācijas par likumprojektu.Foto no TM prezentācijas par likumprojektu.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien vēl nepieņēma lēmumu attiecībā Tieslietu ministrijas (TM) izstrādāto Sejas aizsegšanas ierobežojuma likumprojektu, kas noteiktu ierobežojumus publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošus apģērbus.

Komisijas sēdē vairāku iestāžu pārstāvji un vairāki deputāti izteica kritiku par likumprojekta anotācijas kvalitāti un norādīja uz citiem iespējamiem risinājumiem.

Komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) pēc diskusiju noslēguma norādīja, ka komisija šodien vēl nepieņems lēmumu, un aicināja likumprojekta autorus, Tieslietu ministrijas pārstāvjus, uzrunāt Saeimas frakcijas un skaidrot šo piedāvājumu.

TM uzsver, ka likuma mērķis ir nodrošināt vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu.

Likumprojekts nosaka, ka seju nav atļauts aizsegt publiskā vietā. Par publisku vietu uzskatāma jebkura vieta, kura kalpo sabiedrības kopīgo vajadzību un interešu nodrošināšanai un kura par maksu vai bez maksas ir pieejama ikvienai fiziskai personai.

Likumā ir paredzēti izņēmumi, kad sejas aizsegšana nepieciešama normatīvajos aktos noteikto prasību izpildei: ķivere pārvietojoties ar motociklu, profesionālo pienākumu izpilde, sporta nodarbību un pasākumu dalībnieki, mākslas pasākumu dalībnieki, valsts vai tautas svētku un kultūras pasākumu dalībnieki, laika apstākļu dēļ un veselības stāvoklis. Aizliegumi neattieksies uz dievnamiem, lūgšanu telpām un citām telpām, kurās notiek reliģiska darbība.

Plānots, ka par seju aizsedzoša apģērba nēsāšanu vispirms tiks izteikts brīdinājums, bet par atkārtotu pārkāpumu tiks piemērots naudas sods, kas variētu no 150 līdz 200 eiro, iepriekš žurnālistiem pastāstīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK).

ĀM nepārliecina likumprojektā un tā anotācijā sniegtais Latvijas konkrētās un specifiskās situācijas izvērtējums, jo ierobežojuma noteikšanas nepieciešamībai tiek izmantoti secinājumi, kas ir attiecināmi uz Franciju un Beļģiju – vienīgajām Eiropas valstīm, kurās ir ieviests vispārējs seju aizsedzoša apģērba aizliegums sabiedriskās vietās, bet kuru situāciju ir grūti salīdzināt ar Latviju.

Lai arī anotācija ir papildināta, tajā joprojām trūkst izvērsta vērtējuma par Latvijas konstitucionālo vērtību apdraudējumu un ierobežojuma nepieciešamību, ņemot vērā nelielo skaitu cilvēku, kuru tiesības šis likumprojekts ierobežotu, aģentūrai LETA norāda Tiesībsarga birojā. Tiesībsarga birojs arī atgādina, ka Tiesībsarga ieskatā, ierobežojums noteiktām personu grupām nēsāt seju aizsedzošas galvassegas pats par sevi nevar sasniegt izvirzīto mērķi – nodrošināt vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Mūsu “gudràs galvas” ir tik neizglîtotas, alkatîgas gausas, ka prot tikai savas algas ciparus un to palielināšanas iespējas. Jo vairāk debatēšanas, pļāpāšanas un laika vilkšanas, ko mazāk darba un vairāk algas par neko.

  2. Nespēlēsim paslēpes Atbildēt

    Kuri tad ir tie kautrīgie,anonīmie deputāti?

  3. Deputāti uzskata,ka maskuballes Latvijā ir nepieciešamas arī ikdienā?

  4. kas tautai – reņģēdājiem skaidrs, tas kā parasti deputātiem nav skaidrs

Draugiem Facebook Twitter Google+