×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Varbūt tomēr vēl mazliet lēnāk?


Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Vai esat pamanījuši – par fotoradariem runāts tiek aizvien retāk. Apnicis? Pierasts? Liela brēka, maza vilna?
 Vienīgie eksaktie rezultāti, kurus ceļu policija publicējusi, ir šādi: pirmajā darba mēnesī (precīzāk – 32 dienās) 15 jaunie pārvietojamie fotoradari fiksējuši 4663 ātruma pārkāpumus, par kuriem uzlikta soda nauda 84 845 latu apmērā. Pārējie šīs iestādes komentāri…

 

Daudz tas esot un liecinot par izvēlētās stratēģijas pareizību. Ja godīgi un aritmētiski – 4663/32/15=9,71. Tikai nepilni 10 auto vadītāji diennaktī katru dārgo lamatu darba zonā ir bijuši pietiekami neuzmanīgi, lai tajās iekristu. Un tas par spīti konsekventai, ietiepīgai un – daudzi saka – negodīgai radaru izvietošanai nevis melnajos punktos, bet vietās, kur limitu neievērošana ir formāls, nevis bīstams pārkāpums. Secinājumi, manuprāt, var būt tikai šādi.

Pirmkārt – vairākums braucēju nav ne slikti, ne stulbi.

Otrkārt – projektam, kas būvēts uz pretēju pieņēmumu, draud finansiāls bankrots. Ja ar 32 un 15 dalām nevis pārkāpumu, bet soda latu skaitu, iegūstam 176,76 dienā, kas ir nepietiekami pat iekārtu un darbinieku uzturēšanai, par kaut kādu peļņu valsts budžetam vai privātuzņēmējam pat nerunājot.

Treškārt – lai kā amatpersonas censtos, viņuprāt, nepieciešamo “vidējā ātruma samazinājumu” iegūt blefojot, patiesība nav noslēpjama. Vidējais sods (84845/4663) analizētajā laika posmā ir 18,19 lati. Tātad gandrīz neviens radars nav bijis regulēts uz pirmo sodu līmeni (Ls 10 pilsētā, Ls 5 ārpus tās). Ja to kāds uzdrošinātos pateikt atklāti, gaisotne plūsmā būtu pavisam cita, dabiskāka un drošāka. Protestu un sašutuma būtu daudz mazāk. Varbūt nebūtu nemaz.

Ceturtkārt – augstāk minētie rezultāti kopā ar interneta komūnā “WAZE.com” redzamo dod pamatu aizdomām par vēl vienu blefu. Varbūt skaitļi ir tik mazi tādēļ, ka faktiski vēl nestrādā pat 15 radari no solītajiem 130? Šodien (8.01.) plkst. 14, piemēram, visi Rīgas “vazeri” (ap 3000) kopā ir saskaitījuši 14 policijas posteņus. No tiem tikai seši ir fotoradari…

 

Labi. Pietiek. Kaut kāds labums jau no visas šīs brēkas ir. Kaut vai tā pati “WAZE” – brīnišķīga brālība, kuru bez fotoradaru trača daudzi no mums nebūtu iepazinuši. Tagad kompānija aug kā sēnes pēc lietus – vairāki desmiti jaunu biedru ik dienas.

 

Sarosījušies citi moderno tehnoloģiju izplatītāji – “Jāņa sēta” iezīmējusi radaru punktus savā “iPhone” un “iPad” versijā, interneta portāls “kurtuesi.lv” bez maksas piedāvā līdzīgu failu ielādēt jebkurā “Garmin” navigācijas ierīcē. Pārbaudīju – darbojas perfekti. Protams, lietojot šādu paplašinātu informāciju, piebremzēsiet visās 80 policijas izziņotajās vietās, nevis tieši šodien aktuālajās sešās, kā tas būs ar “WAZE”. Nu un tad? Kā “Stūres kluba” pēdējā vecā gada saietā teica rallija meistars Ivars Caune – arī es, pateicoties šim jandāliņam, nu pilsētā braucu mazliet lēnāk, un tas nudien par sliktu nenāk.

Lēnāk būs labi. Daudzviet pat vēl lēnāk, nekā pieprasa radari un policisti. Sevišķi melnā janvāra slapjumā. Sevišķi pēc šādām ziņām (LETA).

– Ceturtdien piecos ceļu satiksmes negadījumos atkal traumēti gājēji – viens cilvēks gājis bojā, bet vēl četri cietuši, liecina Valsts policijas sniegtā informācija.

1984. gadā dzimis vīrietis ar “VW Multivan” markas auto Rīgā, Prūšu ielā, plkst. 20.22 uzbrauca 1962. gadā dzimušam gājējam, kurš no gūtajām traumām notikuma vietā mira.

Rīgā, Rencēnu ielā, plkst. 7.11 kāds 1953. gadā dzimis vīrietis ar “Toyota Carina” markas auto uzbrauca 1948. gadā dzimušai gājējai, kura ar iegurņa un labā augšstilba lūzumu ievietota slimnīcā.

Daugavpilī, Stacijas ielā, plkst. 18.15 1965. gadā dzimusi sieviete, vadot “Renault Megane” markas auto, uz gājēju pārejas notrieca 1953. gadā dzimušu sievieti, kura ar apakšstilba lūzumu nogādāta slimnīcā. Ceturtdien plkst. 17.16 Jūrmalā, Rūpniecības ielā, 1984. gadā dzimušas sievietes vadīts “Lexus” uzbrauca 1952. gadā dzimušai sievietei. Cietusī nogādāta slimnīcā ar iegurņa labās puses kaunuma kaula lūzumu un labā elkoņa nobrāzumu…

Varbūt tomēr brauksim vēl mazliet lēnāk?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+