×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Vārda brīvības robežas. Latviešu blogeris jūsmo par PSRS un cer uz “zaļajiem cilvēciņiem” Latvijā (40)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Staļins ir bijis labs un talantīgs vadītājs, bet uz viņa kapa sagāzti nomelnojoši meli. Padomju savienība bija vishumānākā un kristīgākā valsts pasaulē, pēc kuras sabrukšanas bijušajās republikās dzīve gājusi tika uz leju. Mūsdienu Latvija ir kolonizēta pseidovalstele, ko savām vajadzībām izmanto NATO un amerikāņu okupanti – pedofili. Šīs atskārsmes nav no kādā Kremlim pietuvināta propagandas medija. Tās pat nav Aleksandra Giļmana vai viņa domubiedru kārtējais “garadarbs”. Šādas tēzes Latvijas interneta telpā skaidrā latviešu valodā brīvi izplata paši latvieši, liekot kārtējo reizi uzdot jautājumu par vārda brīvības robežām.

Jau piecus gadus Latvijas interneta telpā darbojas portāls ar ambiciozu nosaukumu “Informācijas Aģentūra” (IA). Tā mērķis esot veicināt “maksimāli lielāka cilvēku skaita izraušanos no maldinošās, ačgārnās, melīgās un cilvēcību iznīcinošas ilūziju pasaules, ko uzbur dažādas māņu mācības un ko visplašākajos apmēros tiražē plašsaziņas līdzekļi.” Anonīmie portāla veidotāji uzburt paši savu pasaules ilūziju, kas gan vairāk balstīta nevis faktos, bet gan pieņēmumos, vispārinājumos un sazvērestību teorijās. Oriģinālrakstu tur maz – lielākoties pārtulkoti teksti no dažādiem krievu portāliem. Portāla veidotāji nenoliedz, ka izmantoti Krievijas propagandas materiāli, bet nesaskata tur neko īpaši ļaunu. Viņuprāt, bijušā VDK priekšnieka Jurija Andropova radītajā propagandas virzienā “ir vismaz 85% taisnības” un tāpat arī mūsdienu Krievijas propagandā. IA rakstos padomju režīma attaisnošana balstīta pieņēmumā, ka cilvēku vairākums ir stulbi, neattīstīti un brīvas izvēles apstākļos izvēlēsies sev vai sabiedrībai kaitīgāko rīcības formu, tādēļ PSRS rīkojās prātīgi, ierobežojot izvēles brīvību. Portāla autori nekautrējas izmantot arī klajus izdomājumus, piemēram, ka par Latvijas pievienošanos PSRS esot noticis referendums.

“Latvijas Avīzei” izdevās sazināties ar šī portāla autoru. Ko par savu darbību saka viņš pats, kā to vērtē eksperti un par drošību atbildīgās amatpersonas – par to vairāk lasiet 15. septembra “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. satrenejies esi ar putam uz sarkanbaltsarkanam lupam but par gejropas (ne)vertibam. amata del aizkomandejos uz sweden. te ir labklajibas paradize un amorales elle. visu perversiju bukete + beglu getto rajoni, kuros sweden police nelien. kadus torllus tu, provokator, maki atskirt. tadi ka tu iesmere letiniem perverso rietumu ideologiju ar latvijas karogu piesedzies.

 2. Tādiem K-K vārds kremlins laikam pilda to pašu funkciju, ko krieviem saiklis bļ… Bet Rihardu nudien saprotu …

 3. Ko tie 40 000 ar lāpām un tiem sekotāji ēdīs, kad Eirosavienība Baltiju izmetīs no arvien straujāk krītošā gaisa balona? Pēc G20 Ķīnā taču skaidrs, ka NATO Baltijā paliek kā pagaidu ķeksītis un tuvāko pāris gadu laikā to pametīs. Nacionālā patosa pāris reizes gadā vai ik Dziesmu svētkos latviešiem nekad nav trūcis. Kritiskā brīdī kairināt jau tā iztukšotos jūsmas dziedzerus ir nelietīgi. Ne NA, ne Zaļie, ne LR, nevieni krievi un nevieni latvji, kas pabijuši un ir pie varas, nekad ne ar mājienu nav spējuši godīgi pavēstīt par valdošās finansu un ekonomiskās sistēmas krāpniecisko būtību, kas nu jau kā cunami grīļo visu pasauli. Nav runa par Staļinu vai PSRS. Runa ir par valstiski domāt spējīgām galvām, par valstsvīru galvām, kādas taču pēc K.Ulmaņa vairs nav. Ir tikai vienā vai otrā ideoloģijā izšķīdinātas, partijās izplūdušas personības. Un lāpu plīvojuma cienīga dūšu pacelšana, lai “brīvprātīgos iesaistītu valsts aizsardzībā”, taču nedos neko vairāk, kā bezjēdzīgi zaudētas dzīvības. Jo par ko būs šī kaušanās? Par kādu valsti? Par to, kurai patstāvības nav no pirmās dienas un kuru paši tās vēlētāji ik vēlēšanās deleģējuši prom no Latvijas, Briseles, SVF, PB vai NATO virzienā? Vispirms vajadzīgi racionāli un vēsprātīgi domātāji, ne apmāti karotāji. Kad tiks radīts plāns, taktika, stratēģija, tad būs noderīgi arī drosmīgi tā visa aizstāvji.

 4. IA lapas veidotājiem vismaz ir savs viedoklis. Bet tāda nav ne LA, ne daudziem LR portāliem. LA pēc būtības ir ES un ASV slavinoša lapa, ar atrautu no dzīves un realitātes viedokli. Var jau, protams, rakstīt par burkānu sēju un dārza novākšanas darbiem, kucēniem, kaktusiem vai Suitu sievu tērpiem, bet tie ir mazsvarīgi nieki salīdzinot ar jautājumiem, kas ir/būtu svarīgi cilvēkiem un latviešu tautai. IA kritizējošajam autoram būtu ieteicams iespējami objektīvi novērtēt LA “milzīgo pienesumu” lasītājiem.

 5. Vergiem jau jūsmot neaizliegsi ! Tāpat ka topiņā ar ”bēgļiem” lai tik Briselei būtu labi !

 6. tikai verga dvēsesles var priecāties par svešām varām, kas nežēlīgi, nodevīgi un ciniski apkāvuši daudz nevainīgu cilvēku.
  ja grib salīdzināt tos laikus ar šiem (kas pēc būtības ir diezgan nejēdzīgi), tad vajag papētīt kas pie varas ir šobrīd. rakstā minētais portāls tikai no paša sākumā saturēja pielietojamu informāciju un, kolīdz sākās komunisma celšana dievu kategorijā, tā kvalitāte un vērtība ir nokritusies līdz bezjēdzībai. ja viņiem par šo neviens nemaksā, tad viņi ir vai nu apmāti, vai to uzskati ir ieprogrammēti.

  • “Apmātie un ieprogrammētie”? Interesanti, ko desmitgadēm dara TVNet, Delfi, Apoll, LA, arī LTV, LNT u.tml. ASV vēstniecības kursu apkalpojošie itkā-Latvijas mediji? Neapmāj? Neprogrammē? Ir divi grāvji – brīvā tirgus un PSRS ekonomika. Ja Brisele mūs piespieda no viena grāvja pārcelties uz otru, vai tā bija brīvas, neatkarīgas valsts izvēle? Izvēles taču nebija, bija pavēle no augšas plus resursi eiroreiha plānu īstenot. Mediji apmāja, programmēja un Latviju no viena grāvja otrā ierāva. Bet ceļš, tautieši, ir pa vidu grāvjiem. Ideoloģijas sačakarētām smadzenēm grūti mēģināt ko saturīgāku definēt, jo vienmēr pastāv risks saņemt kompetentu novērtējumu “vatiņiks”, “urla”, “putlerists”. Kādu redzi nākotni savai valstij, hehe, paliekot pašreizējā grāvī?

 7. Žēl šos slimos nabadziņus. Vienmēr ir arī puvušas ogas.

 8. “No Valimnahren” ziņas pat rožainākas, kā manas aplēses. Piekopēšu klāt pirmajam komentāram paredzēto, jo baidījos, ka būs par garu. Proti, PSRS laiki ārēji bija padrūmi, taču maniem vecākiem bija lopi, putni, darbs. Pa lauku ceļiem ripoja autobusi, kravas mašīnas, centros rosījās cilvēki. Uzaugu laukos, izskolojos Rīgas polittehniskajā. Visā Latvijā valdīja rosība, cilvēki sarunājās, bija saviesīgi. Savu nodevu režīmam nodeklamējuši, visi spēja būt vienkārši cilvēki. Šodien tā vairs nav. Ja man jāsalīdzina PSRS ar ES impērijām, tad pirmās laikā Latvija tādus zaudējumus necieta. Jaunieši nebija tā samaitāti, nebija tādas bagāto un nabago noslāņošanās. Padomju cilvēki bija daudz kulturālāki, jo nebija tādas rupjību, dzimumizlaidības, neuzticības propagandas. Mani vecāki diennakti stāvēja rindā pie grāmatu veikala, lai saņemtu grāmatu, uz kuru bija parakstījušies. Dzejniekus mūsu miestā gaidīja kā praviešus. Arī aktierus. Parasta lauku tauta lasīja dzeju, spēlēja teātri. Tas taču pat šodienas pilsētniekam absurds, jo dzeju nelasa neviens, bet visi aktieri vai nu reklāmās novalkāti, vai spēlē amorālās izrādēs. Tie, kas to nespēj, nodzeras un nomirst. Varbūt tas Informācijas Aģentūras veidotājs pārāk vienpusīgi atspoguļo padomju laikmetu, bet viņš taču neslēpj, ka ir sociālists. Te taču vārda brīvība, lieciet viņam mieru, kā mieru liek visperversāko biedrību un blogeru lapu īpašniekiem. Palasiet geju saietu vai nacistu lapas, tā paša visu kārēja Grantiņa lapu. Vai tās jums liekas latviskākas, tautas garam veselīgākas? Es Latviju sev esmu pazaudējis. Arī ticību tās vadītājiem. Anglija no ES izstājas. Latvijas vadošie turpina skandināt par ES tāpāt, kā reiz par PSRS skandināja līdzi citi latvieši “Союз нерушимый республик свободных”. Pirms nosodīt, derētu vismaz salīdzināt. Arī par krieviem neko sliktu teikt nevaru. Latvieši joprojām izceļo, bet daudzi krievi atgriežas Krievijā. “Путин дал нам надежду” viņi saka. Krieviem pietiek ar cerību, lai atgrieztos. Ko vajag mums, latviešiem? Kādu jaunu, vēl vienu impēriju, kurai pielīst, lai izspiestu kādam laikam dotācijas, subsīdijas vai kredītus?

 9. Pardon. Sistēmai nepatika citātu iekļaujošās zīmes… Te bez.

  PADOMJU OKUPĀCIJAS TERORS UN NEATKARĪGĀS LATVIJAS GENOCĪDS

  Laiks pēc Latvijas “neatkarības” atgūšanas ir vairāk kā Otrā pasaules kara bēgļu un deportāciju sekas kopā. Salīdzinoši WW2 un sarkanais teroru pret latviešu tautu nav lielāks par teroru, ko LR valdība īstenojusi pēdējo 25 gadu laikā. WW2 sekas nenoliedzami bija TERORS, taču laiks pēc “neatkarības” atgūšanas nenoliedzami ir GENOCĪDS.

  IZSŪTĪŠANAS UN OTRĀ PASAULES KARA SEKAS

  1944.gadā bēgļu gaitās devās ap 200 000 LV iedzīvotāju.
  1941.gadā tika izsūtīti 15 443 cilv., no kuriem trimdā nomira 2815.
  1949.gadā tika izsūtīti 42 149 cilv., no kuriem trimdā nomira 4941.

  NEATKARĪBAS ATGŪŠANAS SEKAS

  Latviju pēdējo 15 gadu laikā pametuši vairāk par 300 000 cilv. (cik līdz no 1990. līdz 2000., nezinu).
  2012. gadā Latviju pameta 4,2 tūkstoši jauniešu 15–24 gadu vecumā.
  Gadā Latviju pamet vidēji 20 000 iedzīvotāju.
  Iedzīvotāju dabiskais pieaugums caurmērā gadā (2014) – 6 720 !!!
  Latviju pametuši Latvijas pilsoņi – 84,9%, Latvijas nepilsoņi – 7,8%.

  • Latviju pamet lai brauktu UZ Eiropu, ne lai bēgtu NO tās. Ja pat viens vārds no Tava rakstītā būtu patiesība, visi laiztos uz Krieviju. No kā tad viņi bēg? No tās ideloģijas, ar kuras palīdzību Tu un Rihards un visas PSRS pabiras mēģiniet gremdēt Latvijas neatkarības centienus. Nezinu, vai Latvija izdzīvos līdz brīdim, kad pēdejais no jums būs aizgajuši pie Staļin-tētiņa…

 10. Kādā maillistē saņēmu šādu statistiku. Pārbaudīju. Sakrīt 100% ar internetā pieejamo.

  <>

 11. Rakstu no Rugby Anglijā. Kā lasāms, vēl latviski. Jā, brīvāk, kā PSRS laikos, ir. Bet brīvāk arī teroristiem. Amorālā brīvība arī neierobežota un jau norma. Anglijā nu ir normāli, ka anglikāņu arhibīskaps ir p***rasts. Pie jums normāli, ka tāds ir Latvijas ārlietu tēla veidotājs. Brīvība ir arī britu policistiem, kas uz mazāko aizdomu pamata var jūs arestēt. Un vispirms latviešus vai citus baltos. Tumšos ieceļotājus neaizskars līdz pēdējam, jo tie ir sprādzienbīstami. Brīvība ir arī bēgšanai no Latvijas un aizbēgušo skaits jau sasniedzis 700 000. Brīvība bija arī privatizēt senču īpašumus, taču uzvarēja brīvība nebūt senču īpašumu patriotiem un tos nodevīgi/izdevīgi pārdot, lai uz brīdi īstenotu brīvību baudīt labāku auto vai brīvību pavazāties pa brīvi izvirtušo pasauli. Tam sekoja brīvība Tēvzemi masveidīgi/nodevīgi pamest. PSRS laikos privātīpašuma man nebija, taču dzīvoju vecmammas lauku mājās. Tām līdzās vēl bija saimniecības, neliels miests. Īpašumu ieķīlāju, jo biju naivs, nenojēdzu banku un valsts sadarbības mērķus Latvijas izpostīšanā. Bēgu uz Angliju, bet nespēju īpašumu saglabāt. Pēdējā tiesa bija jau pirms 7 gadiem. Kauns tāds, ka nu kauns jelkad atgriezties. Pagājušo vasaru biju Latvijā, arī savā pusē. Tur palikušas tikai ēkas, neviena iemītnieka. Mājas izdemolētas, brūk, lauki aizauguši. Kā liecina statistika, tādu kartē izzūdošu miestu jau pie tūkstoša.

 12. Un viņš – partizāns/moceklis sēž ienaidnieka frontes pusē (“kolonizēta pseidovalstele, ko savām vajadzībām izmanto NATO un amerikāņu okupanti – pedofili”) kā informatīvā kara KOMANDO, Onanē pie sava trauslā ego uzburtās pasaules skatījuma.

  Ja vēlies, lai tevi ierobežo ir ļoti daudz vietu uz pasaules kuri tevi ierobežos tā, ka ārā netiksi, bet liksies dzīvo medusmaizē. Zemeļkorejā daudzi uzskata ka dzīvo paradīzē – varbūt tev ar tur derētu doties? A pag – tur tev nedos internetam piesēsties un spamot – būs jāda produktīvs darbs valsts-labā (gribi vai nē) – nu neko – toties paradīze!!! Doties uz turieni un izbaudi.

  Es palikšu šeit – Latvijā.

  Bet realitātē – šādas slejas/ziņas tas ir tikai bizness – portālam jārada apmeklējums un kas gan var būt labāk par ko provokatīvu un apmelojošu. nauda nauda nauda.

 13. jānosūta uz Ziemeļkoreju tos sociālisma jaukumus izbaudīt

 14. Ir lieki reklamēt šos kaitniekus, vai garā vājos. Ja apmelo Latviju, vai latviešus, tad saitu slēgt un pašie, tiesa.

 15. Ja viņi izplata Latviju un latviešus apmelojošus materiālus, tad saits slēdzams un pašiem tiesa. Ir lieki reklamēt šos kaitniekus, vai garā vājos.

 16. kur tādi idijōti rodās?

 17. Ģirt, ja taisnība būtu tikai tavai platformai vai citiem latviski runājošo amerikāņu medijiem Latvijā, visi silti un sirsnīgi laimē dietu un dētu pēcnācējus Tēvzemes ārēs. Bet… Un neredzēt, kā Ru ceļ savu valsti spārnos, var tikai latviski runājošo mediju plānprātības apmātie. Viss mainās un arī te mainīsies, jo Baltija rietumiem bija vajadzīga, kamēr pastāvēja Krievijas iznīcināšanas, izlaupīšanas cerību projekts, kas nu atcelts.
  Kur latvieši ieguva izglītību, kur organizējās savas 1918-tā valsts radīšanai? Londonā, Ņujorkā, Berlīnē? Protams, nē. Kur Kr.Barons nodzīvoja 30 savas dzīves labākos gadus? Ne jau Dublinā.
  Arī šodien no bēgļu un falšās naudas radīto problēmu rietumiem Latvijai palīdzību velti gaidīt. Viedi būtu laikus attapties. Ja klausīsim tev u.c. latviski runājošo amerikāņu apskatniekiem, varam nokavēt. Ja atlikušos dažus latviski runājošos latviešus vaiurs nav žēl, protams, zvirburbuļo vien tālāk.

 18. Kāds nesen bijušais Latvijas aizsardzības ministrs intervijā, jautāts, – ko darīsim, ja pār robežu ielavīsies zaļie cilvēciņi, atbildēja īsi un skaidri: “Šausim nost!”. – Tā ir rīkojušās jau līdz šim valstis pret iebrucējiem.

 19. ,,Dižais,, Mao teicis: Tautas dvēsele ir balta lapa kurā var ierakstīt vis skaistākos hiroglīfus,,.
  Šai domai jāpiekrīt,jo tās pareizību pierāda pagātnes vēsturiskie notikumi.
  Patreizējā bezizmēra demokrātija ar savu ļengano,savtīgo,morāli pagrimušo roku varu nodos diktatoram,kas ar tautas dvēseli rīkosies pēc saviem ieskatiem.

 20. ” Latvijas iedzīvotāju skaits tikai ceturtdaļgadsimta laikā ir samazinājies par 700 tūkstošiem cilvēku. Tikai ceturtdaļgadsimta laikā.” Neatkarīgā Rīta Avīze (26.06.2014.)
  ==================================================================
  Staļins kopā ar Ādolfu nespēja tādu rezultātu sasniegt. Lasiet NRA, tad par “zaļajiem” un “zilajiem” IA nevajadzēs satraukties!

  • kluci, beidz muļķības stumt – tie 700 000 zaudēto cilvēku tika zaudēti dažādu iemeslu dēļ – t.sk. militārpersonas un viņu ģimenes locekļi, kas no Latvijas izbrauca 1994(?) gadā

   jā, demogrāfija ir nepiedodami sliktā stāvoklī, bet izmantot okupācijas laika “pīķa” skaitli 2,665mlj ir mazākais nekorekti

 21. nejauksim kopā mušas ar kotletēm ! . Atbildēt

  Krievijā ir KRIEVI un ir KRIEVIJIEŠI.
  Ceru ka veselām galvām atšķirība nav jāizskaidro.
  Latvijā ir LATVIEŠI un ir LATVIJIEŠI.
  LATVIJIEŠI ir UZURPĒJUŠI tiesības runāt LATVIEŠU vārdā.
  Vai sekas vēl jāskaidro ?

 22. vai Ģirts Zvirbulis dzīvo būrī un tik tālu nozombēts, ka neredz patiesību?

 23. puikiņas grib kļūt par mēslojumu sibirijas taigā

 24. Informācijas aģentūra ir tikapt tiesīga paust savu viedokli, kā LETA. Tas, ka tur rakstītais nav vārds vārdā nokopēts un atk;artots, kā vairums LR mediju- vienas un tās pašas frāzes, no raksta uz rakstu, saprotams, izraisa tā saucamo žurnālistu skaudību. Mēs esam izbaudījuši Klimoviča viedos blogus, kuros viņš atbalsta un slavē ilama radikālus jau tad, kad tika sagrauta Lībija. Vulgarizēti un trafareti pierakstījumi, kurus izplata tikpat ticams ziņu avots kā Informācijas Aģentūra- LA, nedara godu pašai LA.

 25. Kāpēc padomju tautas pārstāvjus sauc par latviešiem? Nejauciet. Latvieši ir latvieši, padomju cilvēki ir nelaimīgi mankurti.

 26. Kas šeit tik briesmīgs, ja drukā “…Aizliegts no katra kopējai lietai pieprasīt vairāk par desmito daļu mantās, cilvēkos vai lopos. [Tas ir, Čingishana laikā nodoklis bija 10% ar iespēju to nomaksāt “graudā”, salīdzinājumam mūsdienu Latvijā nodoklis kopsummā ir vairāk par 50% ar obligātu tā nomaksu naudā”

 27. Lūdzu pastāstiet kā kijevas centrā uzbruka Jūsu kolēģiem INTERā!

 28. Tādus biedrus,ar visām parpalām ,vajadzētu preču vagonos izsūtīt uz lielisko Gulagu!

Draugiem Facebook Twitter Google+