Lasītāju viedokļi
Sabiedrība

Vārda īpašnieku skaits nepārtraukti mainās 1

Foto: LETA

“Latvijas Avīzes” lasītājs R. Dambergs ir neizpratnē, kāpēc mūsu laikrakstā minētais vārda dienu svinētāju skaits bieži vien atšķiras no citur norādītā, piemēram, dažos citos laikrakstos un interneta vietnēs. Statistikas dati par vārda īpašnieku skaitu, saprotams, nepārtraukti mainās, jo ik dienu kāds piedzimst un iegūst vārdu, bet daudzi aiziet mūžībā.

“Latvijas Avīzes” redakcija vienojusies ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) un katru nedēļu saņem aktuālāko informāciju par reģistrētajiem kalendārā iekļautajiem vārdiem. Taču jebkuram no plašsaziņas līdzekļiem, tāpat kā jebkuram interesentam, ir iespēja pārlūkot datus, kas atrodami PMLP personvārdu datu bāzē, kas sniedz ziņas par to, cik personu ar konkrētu vārdu reģistrētas Iedzīvotāju reģistrā.

PMLP sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Laiva atgādina: ”Vārda dienu statistika, kuru izsūtām katru nedēļu, tiek arī sagatavota katru nedēļu. Bet mūsu mājaslapā datubāze netiek tik regulāri atjaunota, jo vārdu mums Latvijā ir ļoti daudz un šādu datu atlasīšana ir ļoti laikietilpīga. Mājaslapā tādēļ arī ir norādīta atsauce – “Datu bāzes stāvoklis uz 29.10.2014.”. Mājaslapas datu bāzi atjaunojam ne retāk kā reizi pusgadā.”

LA.lv