Mobilā versija
+2.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
17. jūlijs, 2016
Drukāt

Vardes ieviešas pašas (2)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Varde

Kā piemājas dīķim piesaistīt vardes? LIGITA JELGAVAS NOVADĀ

 

– Lai abinieki ieviestos uz palikšanu, vislabāk ir dažus gadus nogaidīt, jo tikko izraktā dīķī abiniekiem trūks barības. Arī zivis parasti neviens neielaiž uzreiz. Vispirms jāļauj ieviesties ūdensaugiem, aļģēm, kukaiņiem. Tad abiniekiem un to kurkuļiem ēdamā pietiks, – stāsta abinieku pētniece Margita Deičmane.

Ja dīķis izrakts pirms vairākiem gadiem, bet abinieku tajā joprojām nav, tas varētu būt noticis vairāku iemeslu dēļ.

• Dīķī ir pārāk daudz zivju, kas abiniekus apēd.

• Ūdenstilpe ir pārāk aizaugusi un krūmu vai koku noēnota. Abiniekiem ir svarīgi, lai ūdens labi sasiltu saulē.

• Dīķis atrodas pārāk tālu no citiem dīķiem, tādējādi abinieki līdz tam nevar aizkļūt. Te varētu līdzēt, abiniekus ielaižot no citiem dīķiem, bet tas jādara tikai tad, ja ir pārliecība, ka jaunais dīķis ir abiniekiem piemērots. Turklāt abinieku ķeršanai nepieciešama atļauja, kā to nosaka MK noteikumi “Kārtība, kādā izsniedz atļaujas nemedījamo sugu indivīdu iegūšanai, ievieš Latvijas dabai neraksturīgas savvaļas sugas (introdukcija) un atjauno sugu populāciju dabā (reintrodukcija)”. Sīkāks apraksts atrodams: www.daba.gov.lv/upload/File/Prezentacijas/150507_JDzenis_atlaujas_sugu_ieguvei_zin_pet.pdf.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Manā teritorijā ieradās zalktis un izķēra visas vardes – arī nevienam atļauju nepaprasīja…

  2. pie manas mājas stārķis ķer vardes.
    Laikam jau bez atļaujas…
    Ko nu ???

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+