Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
17. jūlijs, 2016
Drukāt

Vardes ieviešas pašas (2)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Varde

Kā piemājas dīķim piesaistīt vardes? LIGITA JELGAVAS NOVADĀ

 

– Lai abinieki ieviestos uz palikšanu, vislabāk ir dažus gadus nogaidīt, jo tikko izraktā dīķī abiniekiem trūks barības. Arī zivis parasti neviens neielaiž uzreiz. Vispirms jāļauj ieviesties ūdensaugiem, aļģēm, kukaiņiem. Tad abiniekiem un to kurkuļiem ēdamā pietiks, – stāsta abinieku pētniece Margita Deičmane.

Ja dīķis izrakts pirms vairākiem gadiem, bet abinieku tajā joprojām nav, tas varētu būt noticis vairāku iemeslu dēļ.

• Dīķī ir pārāk daudz zivju, kas abiniekus apēd.

• Ūdenstilpe ir pārāk aizaugusi un krūmu vai koku noēnota. Abiniekiem ir svarīgi, lai ūdens labi sasiltu saulē.

• Dīķis atrodas pārāk tālu no citiem dīķiem, tādējādi abinieki līdz tam nevar aizkļūt. Te varētu līdzēt, abiniekus ielaižot no citiem dīķiem, bet tas jādara tikai tad, ja ir pārliecība, ka jaunais dīķis ir abiniekiem piemērots. Turklāt abinieku ķeršanai nepieciešama atļauja, kā to nosaka MK noteikumi “Kārtība, kādā izsniedz atļaujas nemedījamo sugu indivīdu iegūšanai, ievieš Latvijas dabai neraksturīgas savvaļas sugas (introdukcija) un atjauno sugu populāciju dabā (reintrodukcija)”. Sīkāks apraksts atrodams: www.daba.gov.lv/upload/File/Prezentacijas/150507_JDzenis_atlaujas_sugu_ieguvei_zin_pet.pdf.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Manā teritorijā ieradās zalktis un izķēra visas vardes – arī nevienam atļauju nepaprasīja…

  2. pie manas mājas stārķis ķer vardes.
    Laikam jau bez atļaujas…
    Ko nu ???

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
KP soda būvmateriālu izplatītājus ar 1,6 miljonu eiro lielu soduKonkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu vienas uzņēmumu grupas diviem būvmateriālu izplatītājiem, aģentūru LETA informēja KP. Pagaidām KP neatklāj
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+