×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. augusts, 2017
Drukāt

“Vārdi jāpiepilda ar darbiem” (3)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Ivars Cišs, luterāņu mācītājs: “Man ir svarīgi principi un ideāli. Man ir svarīgs tiesiskuma un taisnīguma princips, tāpēc piedalījos, lai ar savu klātbūtni apliecinātu tos. Būtisks ir ideāls, ka latviešu tauta valda savā zemē, ko mums devis Dievs. Maz satrauc paši oligarhi, bet žēl sabiedrības, kura tādus radījusi. Tomēr daudzi valsts amatpersonām veltītie pārmetumi ir vietā – ja esi valsts amatā, tad pildi savu pienākumu nevainojami!”

 

Rita Našeniece, sabiedriskā aktīviste: “Ar savu dalību tautas sapulcē vēlējos paust solidaritāti cilvēkiem, kuri cīnās par savas lietas taisnīgumu. Viņi ir atbalstījuši “Lielo kapu draugu” aktivitātes. Būtiskākais, kas mums ir jāmācās – savstarpēji atbalstīt vienam otru. Ja to nedarīsim cīņā par taisnīgumu valstī un ikdienas lietās, tad mūs izķers un apēdīs brokastīs. Notikušajai tautas sapulcei līdzīgas manifestācijas ir stimulējošas, un pagaidām izteiktās apņemšanās ir tikai vārdi, kuri tagad jāpiepilda ar darbiem. Esmu gatava kopā darboties un atbalstīt godīgas iniciatīvas, lai veidotu labāku mūsu dzīvi. Mēs nevaram gaidīt. Ja neesi cietumā, bet brīvā valstī, tad rīkojies, ja dzīvo daļēji brīvā valstī, tad dari vēl vairāk.”

 

Renārs Birniks, biedrības “Tēvijas sargi” aktīvists: “Jebkura cilvēka iniciatīva, kas vērsta uz pozitīvām pārmaiņām, ir vērtējama atzinīgi. Cilvēkiem ir vēlme iesaistīties un mainīt esošo sistēmu. Pirms vēlēšanām raksturīgi, ka politiķi nāk klajā ar paziņojumiem, tomēr tikai pēc kāda laika varēsim spriest, vai aiz tiem ir tīri nodomi, nevis kādu atsevišķu grupu intereses. Var sanākt kopā katru mēnesi uz sapulcēm un parunāt, taču no runāšanas vien nerodas pārmaiņas. Katru dienu kaut kas jādara. Cilvēkiem jāmaina domāšana, kuru ir sakropļojuši padomju okupācijas gadi. Tautai jāiestājas par sevi, tad tā nepieļautu veikt nekaunības.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jādara,jādomā,jāiestājas un tā tālāk…tas viss ir labi, bet izveidotā sistēma ir šausmīgāka ne kā mēs varam iedomāties. Tiesu vara korumpēta,valsts izpildvara pataisīta par pakalpiņiem, lēmējvara strādā oligarhu interesēs.Vietējās pašpārvaldes nav iespējams nomainīt,jo tās savās rokās tura daudzas funkcijas un neļauj tās laist no rokām paturot neadekvāti lielu administratīvo resursu,kas ir viņu vēlētājs.Sistēma ir identiska viduslaiku feodālajai iekārtai!

  2. Rtukša muca tālu skan

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kusties, kusties!

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, uzsver izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Intervijā LTV ministrs teica, ka valdība pildīs solījumu – ja pašvaldības būs ietaupījušas līdzekļus ar skolu tīkla reformēšanu, tad valdība pretī liks līdzvērtīgu summu, lai varētu nodrošināt skolotāju algu palielināšanu. Realitātē tikai 18 pašvaldībās esot notikusi reāla skolu tīkla reorganizācija ar summāro ietaupījumu 2 – 3 miljoni eiro, kas ļoti būtiski atpaliekot no cerētajiem nepilniem desmit miljoniem eiro, kam valsts bijusi gatava likt pretī līdzvērtīgu summu, skolotāju algu palielināšanai kopā nodrošinot 19 miljonus eiro. Pēc Šadurska vārdiem, pašvaldībās, kur ir notikusi skolu reorganizācija, pedagogu algas būšot ievērojami lielākas par 710 eiro par slodzi un varētu būt robežās no 750 līdz nedaudz vairāk par 800 eiro par slodzi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+