Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
24. februāris, 2016
Drukāt

Vārds jāraksta latviski (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments atstājis negrozītu Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru noraidīta prasība par pieteicēju bērnu personvārda krievu valodas formas ierakstīšanu bērnu pasēs latīņalfabētiskajā transliterācijā.

Latvijas normatīvajā regulējumā nav paredzēts, ka transliterējams būtu arī personvārds, kas attiecīga civilstāvokļa akta reģistra ierakstā norādīts latviešu valodā un kura oriģinālformu citā valodā persona dokumentāri nevar apliecināt. Šāds valsts pienākums neizriet arī no starptautisko tiesību normām. Pieteicēji bija vērsušies tiesā ar prasījumu uzdot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei ierakstīt viņu bērnu pasēs bērnu personvārdu krievu valodas formu latīņalfabētiskajā transliterācijā – “Aleksandra Sergeevna K.” un “Andrei Sergeevich K.”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. tas attiecināms arī uz krievu vārdiem: Atbildēt

    Latviski būtu: * Pūķins *Agēšins *Medvēģevs *Streļčēnoks, utt.

  2. Likuma papildin’ajums ,vēlme konfliktēt par Latviešu valodas jautājumiem ir norāde uz nelojalitāti ,persona ir jaizsūta uz Etnisko dzimteni. Šāda norma ātri atsistuvisiem russkij mir,naš krim, naš ,urja,urja putinlandiešu šrikoviešiem gribēšanu

    • Голубчик, вам успокоительного надо принять. А ещё лучше – яду, для верности.

  3. Kāpēc krievi te tā peras? Atbildēt

    Naša neder?

  4. Var tikai apbrīnot,ko tik krievi savās slāvu galvās neizperina!

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+