Latvijā
Kriminālziņas

Varēja notikt ļaunākais… Ģimenes galva pamatīgi riskē ar savu bērnu dzīvībām 16


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto – LETA

Ventspils novadā kāds autovadītājs ne vien vadījis automašīnu alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, bet arī vedis tajā divus bērnus un savu iereibušo sievu, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

29.augustā ap plkst.13.40 Ventspils novada Zlēku pagastā 1968.gadā dzimis vīrietis vadījis automašīnu “Audi”, būdams alkohola reibumā, kā arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tāpat konstatēts, ka automašīnā atradusies vīrieša sieva, kurai arī konstatēts alkohola reibums.

“Diemžēl laulātais pāris, izvēloties automašīnu vadīt bez tiesībām un dzērumā, pakļāva riskam ne vien sevi, bet arī savus nepilngadīgos bērnus, kuri arī atradās automašīnā. Ņemot vērā to, ka vecāki, būdami alkohola reibumā, nespēja parūpēties par saviem bērniem, sešus un astoņus gadus veciem zēniem, viņi tika nodoti radinieka aprūpē. Mātei ir noformēts protokols par bērna aprūpes pienākuma nepildīšanu,” informēja VP pārstāve.

Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess, kurā izmeklēšana jau ir pabeigta, un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Saskaņā ar Krimināllikuma 262.panta 1.daļu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

LA.lv