Lasītāju viedokļi

Vareni skanēja valsts himna
 16


“Arēnā Rīga” notiek 8. Pasaules koru olimpiādes atklāšana.
“Arēnā Rīga” notiek 8. Pasaules koru olimpiādes atklāšana.
Foto: LETA

Mūsu ilggadējiem lasītājiem jautāju, kādi ir iespaidi par Pasaules koru olimpiādi, kas pašreiz notiek Rīgā.

Linards Strelēvics Rīgā: “Televīzijā vērotais atklāšanas koncerts bija iespaidīgs. Bet ko īpaši gribu uzsvērt – šoreiz vareni skanēja mūsu valsts himna “Dievs, svētī Latviju!”. Es, atskanot valsts himnai, pat mājās esot, vienmēr pieceļos kājās un dziedu līdzi. Tas mani pacilā. Turklāt šoreiz dziedājums bija ideāls – ne par lēnu, ne par strauju, ideāls temps, un tas arī rada spēka sajūtu. Nereti himnu nodzied pārāk lēni, gaudeni, citreiz vārdus nevar saprast. Tik labu dziedājumu kā šoreiz bieži nav gadījies dzirdēt. Ceru, ka daudziem ārzemniekiem tā bija iespēja piedzīvot cildenas izjūtas gan par mūsu himnu, gan Latvijas Republiku.”

Aina Pētersone Limbažos: “Atklāšanas koncertu televīzijā noskatījos kā vienā elpas vilcienā, nepakustēdamās. Nevienu brīdi domas nenovirzījās sāņus, biju sajūsmā par lieliskajiem skaņdarbiem, deju uzvedumiem, par visu, ko piedāvāja brīnišķīgie mākslinieki. Pēc koncerta uzreiz pat nevarēju iemigt, vēl ausīs skanēja “Pūt, vējiņi!” un Renāra Kaupera “Welcome To My Country”.”

Jānis Pakārklis Rīgā: “Man kā kora dziedātājam Pasaules koru olimpiāde ir lieli svētki. Šogad nosvinēju 90. dzimšanas dienu, bet joprojām dziedu divos koros. Esmu bijušais leģionārs un kopā ar saviem likteņbiedriem dziedu Kara muzeja Nacionālo karavīru biedrības korī “Tēvija”. Dziesma tuva kopš mazotnes. Ģimenē bijām deviņi bērni, mūsu mamma bija liela dziedātāja, viņa mums iemācīja tautasdziesmas. Kaimiņi nāca klausīties Pakārkļu bērnu koncertus. Man pašam vistuvākās ir “Tēvzemes mīlestība”, “Tev mūžam dzīvot, Latvija”, “Svēts mantojums”. Koru olimpiādei sekošu televīzijā. Tas gan ir pārsteidzoši, ka Rīgā ieradušies koristi no 73 valstīm!”

Liene Kalniņa Rīgā: “Gribu pateikties organizatoriem par lielo darbu, gatavojot šos svētkus un atklāšanas koncertu. Sajutos lepna par mūsu prezidentu Andri Bērziņu. Izrādās, koru olimpiādēs prezidenti ne vienmēr pagodina dziedātājus ar savu klātbūtni. Šķita, ka ārzemju viesi ļoti to novērtēja. Šajās dienās mājās tikpat kā neuzturos, pilsētā ik pēc divām stundām vai nu Vērmanes dārzā, vai Esplanādē, vai kur citur bez maksas varam klausīties gan mūsu, gan ārvalstu koru uzstāšanos. Vakar dzirdēju rumāņu kori, nu malači! Tāds spēks! Bet vēlā vakarā uz ielas dažus vārdus pārmiju ar jauniešiem no Meksikas. Pēc garās dienas tik dzīvespriecīgi, vitāli!”

LA.lv