Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Pētījums: Varenie aizmirst par galda kultūru

Foto - LETAFoto - LETA

Kalifornijas universitātes zinātnieki psihologa Dačera Keltnera vadībā secinājuši, ka vara iedragā arī cilvēka galda kultūru.

“Cilvēki, kuriem dota ietekme, ātri aizmirst par labām manierēm pie galda. Viņi skaļi gremo, turot muti atvērtu, un aiz sevis atstāj daudz ēdiena drupaču,” norāda amerikāņu zinātnieki, secinot, ka varas apziņa būtiski ietekmē cilvēka smadzeņu darbību.

“Smadzeņu rajoni, kuri tiek dēvēti par empātijas tīkliem, palīdz cilvēkiem apzināties otra sāpes. Bieži cilvēkiem, kuriem bijušas galvas traumas, tiek iedragāti šie smadzeņu rajoni, kas viņus padara impulsīvākus,” norāda psihologs Keltners.

“Mūsu laboratorijas pētījumi pierāda, ka, cilvēkiem piešķirot varu, viņi sāk uzvesties kā smadzeņu traumu guvušie pacienti. Arī tad, kad cilvēks kļūst ietekmīgs, viņš zaudē saikni ar citiem. Viņš nepievērš uzmanību tam, ko par viņu domā citi. Tas liek aizmirst arī par galda kultūru.”

Pievienot komentāru

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+