Foto – Juris Kalniņš

Varens uzbrukums ar eksperimentu piedevu 0

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības pirmās tikšanās ar saviem līdzjutējiem nesa divas pārliecinošas uzvaras pārbaudes spēlēs pret Baltkrievijas (76:61) un Ķīnas izlasi (94:67).

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188

Spēlē pret baltkrievietēm Latvijas izlases sastāvā pēc piecu gadu pārtraukuma atgriezās Anete Jēkabsone-Žogota, bet Gunta Baško-Melnbārde četru gadu pauzi pārtrauca jau pirms nedēļas Grieķijā. Līdzās abām izlases līderēm lielu pārliecību ieguvusi visa komanda un divos mačos Rīgā nospēlēja vareni uzbrukumā un nepiekāpīgi aizsardzībā. Daudzas spēlētāju maiņas, ātrums, agresivitāte un augsta individuālā meistarība no laukuma aizslaucīja gan baltkrievietes (pēc pirmā puslaika – 51:23), gan ķīnietes, kuras pasaules čempionātā izcīnīja sesto vietu. Latvijas izlase spēlēja ar milzīgu prieku un pozitīvu emociju lādiņu, kas komandu apvij arī ārpus laukuma. Sestdienas vakarā Gunta Baško-Melnbārde guva savu 1500. punktu valstsvienībā.

“Vēl esam radošo eksperimentu procesā, un uzvaras nebija galvenais. Protams, tās ir patīkamas, un arī mani pārsteidza augstā rezultativitāte. Īpaši – spēles sākumā pret ķīnietēm, jo diena bija grūta un iesildīšanās sanāca saraustīta. Būsim reālisti – savas vājās vietas mēs redzam, tām piestrādāsim. Šajās divās spēlēs cerēju dot iespēju visām 15 izlases kandidātēm, un cīņas gaita izveidojās tā, ka to arī izdarīju. Pret baltkrievietēm izmantojām trešdaļu savas aizsardzības sistēmas, pret ķīnietēm – citu variantu, pārējo līdz Eiropas čempionāta sākumam nerādīsim. Mums nav tādas spēlētājas, kas pati var sev radīt iespēju un vienatnē izšķirt mača iznākumu, tādēļ spēlēsim ātru basketbolu, agresīvu, ar sistēmu maiņām, lai maksimāli nogurdinātu pretinieces,” spēles Rīgā komentē Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

Abos mačos mūsu izlasē rezultatīvākā ar attiecīgi 20 un 18 punktiem bija Anete Jēkabsone-Žogota, pret ķīnietēm 18 punktus ar nevainojamu precizitāti pievienoja Aija Putniņa (tālmetieni 4/4, divpunktu un soda metieni pa 2/2), un abu vakaru gaitā pie punktiem tika visas 15 kandidātes. “Daudzi varbūt negaidīja, ka spēlēsim tik agresīvi. Pirmie puslaiki sanāca ideāli. Noteikti esam uz pareizā ceļa, taču ir vēl kur tiekties. Vēl ir daudz improvizācijas, skrienam ne tur, kur vajag. Teikšu godīgi – pati ik pa brīdim aizmirstu kombinācijas, un te man vēl jāizpilda kārtīgs mājas darbs. Meitenēm, kas izlasē spēlēja pērn, šajā ziņā ir vienkāršāk,” sprieda Anete Jēkabsone-Žogota. “Priecājos, ka cīnījāmies un mūsu uzbrukums sākās ar labu aizsardzību. Pēdējā nedēļā treniņos vairāk piestrādājām metieniem, un abos mačos tas uzreiz bija redzams. Virziens ir pareizs, bet vēl daudz darāmā, lai mēs labāk saprastos laukumā,” atzina Gunta Baško-Melnbārde.

Pirmdien Latvijas un Ķīnas izlases aizvadīs vēl vienu spēli, taču šoreiz – aiz slēgtām durvīm, lai bez videokameru klātbūtnes iemēģinātu jaunu taktikas arsenālu. Nedēļas nogalē latvietes pārbaudes turnīrā Karlovi Varos (Čehija) sacentīsies ar Slovākijas, Čehijas un Turcijas basketbolistēm, 3. jūnijā Rīgā – ar lietuvietēm.

PĀRBAUDES SPĒLES

Latvija – Baltkrievija 76:61 (22:14, 51:23, 68:40). Jēkabsone-Žogota 20, Baško-Melnbārde 11, Rozenberga 10, Putniņa, Eglīte, Šteinberga un Kūlīte pa 6, Krastiņa 4, Priede 3, Vītola un Veidere pa 2, Aizsila, Meļņika, Laksa, Liepkalne.

Latvija – Ķīna 94:67 (35:22, 53:37, 76:52), Putniņa un Jēkabsone-Žogota pa 18, Baško 16+8 RP, Meļņika 10, Šteinberga 7, Aizsila 6, Eglīte un Priede pa 5, Vītola 4, Laksa 3, Liepkalne 2, Rozenberga, Kūlīte, Krastiņa, Veidere.