×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Varēs apgūt tautas pūšaminstrumentu gatavošanas mākslu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šīs nedēļas nogalē, 2014. gada 1. un 2. novembrī, Līgatnē notiks tautas mūzikas festivāls “Dzīvē mūzika”, kur bez koncertiem būs iespējams apmeklēt arī stabuļu izgatavošanas un spēles meistarklases, vēsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC).

Meistarklases notiks Līgatnes Amatu mājā. Instrumentu meistari iepazīstinās ar kopīgo un atšķirīgo pūšamo instrumentu spēles tradīcijās Latvijā, Lietuvā un Karēlijā, demonstrēs spēles paņēmienus, kā arī reģiona radniecīgo instrumentu – stabuļu, niedru sabuļu, ganu ragu (tautas klarnete), tauru un citu instrumentu praktiskos izgatavošanas paņēmienus.

“Instrumentālās muzicēšanas prasmju pārmantošanas projekta, tautas mūzikas festivāla “Dzīvā mūzika” rīkotāji katrā norises ciklā ir centušies aplūkot, izpētīt un aktivizēt kādu no Latvijas instrumentu spēles tradīcijām. Šī pieeja ir devusi labu praktisko rezultātu, jo palīdzējusi apzināt un aktualizēt vairākas īpaši apdraudētas tradīcijas, piemēram, cimboles, caurspēlējamās cītaras (cītarkokles), bubyna spēli. Šī gada festivālā mēs runāsim par pūšamo instrumentu spēles tradīcijām,” stāsta LNKC tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

Šoreiz līdzās tradīciju iepazīšanai un mūzikas priekšnesumiem īpašs uzsvars tiks likts uz instrumentu izgatavošanas meistarklasēm. Arhaisko pūšamo (ganu) instrumentu gadījumā to izgatavošana ir tehnoloģiski vienkārša, bet prasa īpašas zināšanas un iemaņas. To pašu var teikt par šo instrumentu muzikālajām iespējām un spēles tehnikām. To visu interesenti varēs uzzināt un pamēģināt praktiski kopā ar labākajiem instrumentu meistariem no Latvijas, Lietuvas un Karēlijas republikas. Līdzdalība meistarklasēs ir bez maksas.

1. novembra vakarā tautas mūzikas koncertā Līgatnes kultūras namā tiksies ārzemju un Latvijas grupas un mūziķi, kas savā mākslinieciskajā darbībā izmanto tradicionālos pūšaminstrumentus. Savukārt svētdien plkst. 12 gaidāma saspēlēšanās Līgatnes pakalnos, informē rīkotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+