×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. septembris, 2016
Drukāt

Varēs bez maksas pārbaudīt holesterīna līmeni (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Atzīmējot Ģimenes hiperholesterinēmijas dienu, šodien pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar “Euroaptieku” aicina iedzīvotājus uz bezmaksas holesterīna mērījumiem, kas norisināsies aptiekās Rīgā, Ventspilī, Jūrmalā, Daugavpilī un Rēzeknē, aģentūru LETA informēja biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa.

Ģimenes hiperholesterinēmijas dienā kardiologi vērš uzmanību uz izplatītāko ģenētisko slimību pieaugušajiem. Latvijas Universitātes profesors un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs Gustavs Latkovskis norāda, ka slimību raksturo tas, ka vairākiem ģimenes locekļiem ir augsts holesterīna līmenis asinīs un nereti jau no 30 gadu vecuma attīstās sirds artēriju nosprostošanās, kas var novest pie miokarda infarkta, stenokardijas un arī nāves.

Tiek lēsts, ka ģimenes hiperholesterinēmija Latvijā varētu skart no 7000 līdz 10 000 cilvēku, no kuriem lielākā daļa nav apzināti un nav uzsākuši atbilstošu ārstēšanos. Vienkāršākais veids, kā savlaicīgi atklāt slimību, ir pārbaudīt holesterīna līmeni, norāda Latkovskis.

Kā liecina biedrības “ParSirdi.lv” un “Euroaptieka” veiktā iedzīvotāju aptauja, 40% iedzīvotāju nezina savu holesterīna līmeni, savukārt 44% iedzīvotāju holesterīnu mērījuši senāk nekā pirms gada, bet 18% to nav darījuši nekad.

Ģimenes hiperholesterinēmijas dienas akcijas laikā “Euroaptiekas” aptiekās šodien būs iespēja veikt bezmaksas holesterīna un citu sirds un asinsvadu slimību risku mērījumus, saņemt informāciju par ģimenes hiperholesterinēmiju un farmaceitu konsultācijas. Savukārt “Euroaptiekā” Kurzemes prospektā 141 no plkst.11 līdz 13 varēs saņemt arī speciālistu konsultācijas par augsta holesterīna riskiem un ģimenes hiperholesterinēmiju.

Vairāk informācijas par akciju un aptiekām, kurās varēs veikt pārbaudes, var uzzināt tīmekļa vietnē “parholesterinu.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Attiecas uz Pharma Industrie mafijas reklamu par holesterinu :
    ” prieks par Latvijas iedzivotaju progresejoso izpratni par ” zalu ” razotaju noziegumiem.Holesterina “zalu” reklamesana pierada.ka Latvijas iedzivotaji ir sapratusi zalu razotaju un tirgotaju noziedzigo darbibu.

Draugiem Facebook Twitter Google+