Varēs elektroniski iepazīties ar Raiņa un Aspazijas saraksti 0

Stāvot uz Raiņa un Aspazijas simtpiecdesmitgades sliekšņa, Memoriālo muzeju apvienības mājaslapā “www.memorialiemuzeji.lv” sākta abu dzejnieku savstarpējās sarakstes publicēšana, aģentūru LETA informēja Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Zobena.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Patlaban interesentiem ir pieejamas pirmās 53 Raiņa un Aspazijas vēstules, kas tapušas laikā no 1894.gada februāra līdz 1897.gada jūnijam. Tās papildinātas ar filologa Jāņa Zālīša komentāriem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Zobena, kopumā plānots elektroniski publicēt 2499 vēstules, kas ir tulkotas papildinātas ar Zālīša zinātniskiem komentāriem. “Šis projekts tiek gatavots ilgi. Bija doma šīs vēstules izdot drukātā formātā sešos sējumos, taču tam nav finansējuma. Lai padarītu abu dzejnieku saraksti publiski pieejamu, nolēmām to pakāpeniski ievietot mājaslapā. Patlaban ir sagatavotas vairāk nekā 200 vēstules, kas tapušas līdz 1897.gada nogalei – respektīvi, materiāls pirmajam sējumam. Varbūt vēlāk tiks izdota elektroniska versija diska formātā,” stāstīja Zobena, piebilstot, ka vēstuļu publiskošana un komentāru pievienošana elektroniskā veidā mājaslapā savā ziņā pat ir ļoti ērta, jo informāciju ir iespējams papildināt jebkurā brīdī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuvē glabājas apjomīga Raiņa un Aspazijas kolekcija – vairāk nekā 45 000 vienību, tai skaitā korespondence – gandrīz 14 420 vienību.

Abu dzejnieku savstarpējo saraksti, iekļaujot tajā arī dažādos avotos publicēto epistulāro materiālu, kuru oriģināli nav saglabājušies, veido vairāk nekā 2500 vēstuļu latviešu, vācu un krievu valodā. 2009.gadā šī divu pasaules mēroga radošu personību savstarpējā korespondence tika iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.

Raiņa un Aspazijas sarakste sākusies 1894.gada februārī un ilgusi līdz Raiņa nāvei 1929.gadā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.