×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Varēs iepazīt greznoties kāro viduslaiku rīdzinieku modi

Ilustrācija: Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs.Ilustrācija: Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs.

Piektdien, 4. martā, plkst. 16 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, atzīmējot muzeja 243. gadskārtu, notiks pasākums “Rīdzinieku greznošanās kāre cauri laikiem. Pēcpusdiena Rīgas rātskunga Johana Kristofa Bērensa salonā”, LA.lv uzzināja muzejā.

Pasākuma gaitā varēs uzzināt, kā rīdzinieki 16. gadsimtā vēlējās un kā drīkstēja ģērbties un svinēt svētkus, bet unikālā un plašā tērpu skatē tiks demonstrēti muzeja kolekcijas 20. gadsimta pirmās puses ekskluzīvākie modeļi, būs iespēja savām acīm apskatīt gan leģendārus, gan izsmalcinātus tērpus, ar iespēju interesantas idejas patapināt sev.

Turaidas muzejrezervāta krājuma galvenā glabātāja Līga Kreišmane prezentācijā “Samts, zīds, caunādas un zelta ķēdes” stāstīs un arī vizualizēs, kādas vēsturiskas liecības par 16. gadsimta rīdzinieku ikdienas dzīves reālijām saglabātas unikālajā grāmatā «Karaļa pilsētas Rīgas – Vidzemē – godātās rātes atjaunotais kāzu un apģērbu nolikums», kas iespiesta pirmā Rīgas grāmatiespiedēja Nikolausa Mollīna tipogrāfijā Rīgā 1593. gadā.

Muzeja gadskārtas pēcpusdienu ar muzikālu sveicienu “Greznība un valdzinājums” ievadīs solisti Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks un koncertmeistare Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Gadsimti steidz uz priekšu, bet “Rīdzinieku kāre uz greznošanos turpinās…”. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs šajā pēcpusdienā piedāvās ekskluzīvāko modeļu demonstrējumus no muzeja tērpu un aksesuāru kolekcijas. Tērpu parādi komentēs kolekcijas glabātāja Ligita Kalniņa.

21. gadsimta rīdzinieku modes tendences ieskicēs topošie modes mākslinieki.

Ieejas maksa muzeja pasākumā: 2,85 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+