×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Varēs pieteikties


Foto - LETAFoto - LETA

2014. gada janvārī plānots atvērt pieteikšanās kārtas vairākos atbalsta pasākumos.

Mācības lauksaimniecības, pārtikas ražošanas 
un mežsaimniecības nozarēs


Lauku atbalsta programmas (LAP) pasākumā “Arodapmācības un informāciju pasākumi” aktivitātes “Arodapmācības” apakšaktivitātē “Nozares speciālistu līmeņa mācību organizēšana” ar kopējo publisko finansējumu 540 tūkstoši eiro. Iesniegto projektu īstenošanas beigu termiņš ir 2014. gada 1. novembris. Pasākuma ietvaros atbalstam varēs pieteikties juridiskas personas, kas organizē mācības lauksaimniecības, pārtikas ražošanas un mežsaimniecības nozarēs. Mācību tēmas pasākuma ietvaros ir identiskas tēmām, ko Zemkopības ministrija apstiprinājusi iepriekšējai projektu iesniegumu pieņemšanas kārtai aktivitātē “Arodapmācības”, un tās tiek publicētas Lauku atbalsta dienesta tīmekļa vietnē.

Atbalsts bioloģisko lauksaimniecības produktu pārstrādei augļu un dārzeņu, gaļas, graudu sektoros


LAP pasākumā “Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana” bioloģiskās pārstrādes veicināšanai ar kopējo publisko finansējumu 2,1 miljons eiro. Projektu īstenošanas beigu termiņš ir deviņi mēneši no Lauku atbalsta dienesta (LAD) lēmumu pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu. Šajā pasākumā atbalstu varēs saņemt piena, augļu un dārzeņu, gaļas vai graudu sektora pārstrādes uzņēmumi, kas nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecības produktu pārstrādi, vai juridiskas personas, kas pēc projekta īstenošanas pārstrādes uzņēmumā sāks nodarboties ar bioloģisko lauksaimniecības produktu pārstrādi augļu un dārzeņu, gaļas vai graudu sektorā.

Atbalsts lauku tūrisma un aktīvās atpūtas objektiem


LAP pasākumā “Tūrisma aktivitāšu veicināšana” ar kopējo publisko finansējumu 890 tūkstoši eiro aktivitātē “Tūrisma pakalpojumu dažādošana”. Projektu īstenošanas beigu termiņš ir astoņi mēneši no LAD lēmumu pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu. Aktivitātes ietvaros Lauku tūrisma uzņēmēji var veikt rotaļlaukumu, atrakciju, zirgu izjāžu laukumu, veloceliņu izveidi vai labiekārtošanu, aktīvo atpūtas taku un tiltiņu izveidi vai labiekārtošanu, dabas atpūtas parku izveidi vai labiekārtošanu,  ūdenstūrisma apmetņu vietu (teltsvietas, ugunskura vietas, tualetes) izveidi vai labiekārtošanu un citus ieguldījumus tūrisma mītņu sniegto pakalpojumu paplašināšanai.

Atbalsts meliorācijas sistēmas sakārtošanai


LAP pasākumā “Infrastruktūra, kas attiecas uz lauksaimniecības un mežsaimniecības attīstību un pielāgošanu” aktivitātē “Valsts nozīmes meliorācijas sistēmu būvniecība, rekonstrukcija vai renovācija” ar kopējo publisko finansējumu 5 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+