Latvijā
Politika

Varētu veidot izmeklēšanas komisiju “oligarhu sarunu” izvērtēšanai 15

“Vienotība” varētu rosināt parlamentārās izmeklēšanas komisijas veidošanu saistībā ar žurnālā “Ir” publicētajām “oligarhu sarunām”, sacīja partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Piebalgs pastāstīja, ka pašlaik notiek šīs ieceres apspriešana un, saņemot kolēģu atbalstu, šāds priekšlikums tiks izteikts koalīcijas partneriem.

Politiķis akcentēja, ka faktus, kas parādās šajās sarunās nevar atstāt bez ievērības. Iedzīvotājiem ir jāzina, ka politiskā sistēma Latvijā pašlaik nav tāda, tā ir mainījusies un tai var uzticēties, klāstīja Piebalgs.

Viņaprāt, vienīgais veids, lai izvērtētu šo situāciju, būtu parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveide.

Jau ziņots, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Saistītie raksti
LA.lv