×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Mācību materiālu prettiesisko raksturu neesot iespējams izvērtēt (4)

Buhvalovs_4

Iekšlietu ministrija (IeM) ir izskatījusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) nosūtīto vēstuli par Jelgavas krievu kultūras biedrības “Veče” sagatavoto mācību materiālu un metodisko līdzekļu atbilstību tiesību normām un norāda, ka tās kompetence neparedz sniegt atzinumu par mācību materiālu atbilstību tiesību normām, teikts IeM atbildes vēstulē IZM.

Vienlaikus IeM norādījusi, ka Drošības policija (DP) atbilstoši savai kompetencei ir izvērtējusi IZM vēstulē minēto argumentāciju un tai pielikumā pievienotā materiāla saturu un nav konstatējusi pamatu kriminālprocesuālās pārbaudes uzsākšanai. Proti, saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 370. pantu vēstulē ietvertās ziņas nesatur informāciju par iespējamu notikušu noziedzīgu nodarījumu, kā arī nav citu norāžu uz pazīmēm, kas liecinātu, ka pastāv reāla iespēja, ka šāds nodarījums noticis.

Iekšlietu ministrija atbildes vēstulē norādījusi, ka mācību materiālu un metodisko līdzekļu atbil­stības noteikšana saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Valsts izglītības satura centra nolikums” ir Valsts izglītības satura centra (VISC) kompetencē.

Kā norādīts IeM vēstulē, Saeimā tika atbalstīta Krimināllikuma 74.1 panta dispozīcijas izteikšana redakcijā, kas paredz kriminālatbildību par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu vai īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci vai mieru vai kara nozieguma, tostarp PSRS un nacistiskās Vācijas pret Latviju un tās iedzīvotājiem vērstajiem šāda veida noziegumiem, publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu. Vienlaikus minēts, ka minētā likuma norma vēl nav pieņemta un stājusies spēkā, tāpēc patlaban nav iespējams izvērtēt IZM vēstulē minēto mācību materiālu prettiesisko raksturu, pamatojoties uz šo normu.

Grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem tiktu ietverta minētā 74.1 panta dispozīcija, tiks skatīti valsts sekretāru sanāksmē 15. maijā.

Kā rakstīts, izglītības ministre Ina Druviete (“V”) 1. aprīlī nosūtītā vēstulē iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP) lūgusi IeM izvērtēt šā materiāla atbilstību tiesību aktu normām, kā arī īstenot atbilstošu rīcību šāda materiāla izplatīšanas tiesiskuma nodrošināšanā. Vēstules pamatojums balstās uz VISC atzinumu, kurā teikts, ka “materiālos faktiski tiek attaisnota un atzīta par pareizu Latvijas okupācija, lai aizsargātu PSRS”. VISC konstatēja, ka izplatītais materiāls neatbilst normatīvajos aktos noteiktajam vispārējās izglītības mācību saturam. Turklāt šie materiāli nav izmantojami kā mācību vai metodiskais materiāls izglītības procesā, jo tajos skaidrotie temati un termini neatbilst pamatizglītības un vidējās izglītības standartos noteiktajam.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ierēdņi paši saprot, cik tizli viņi izskatās? Vai tiešām nepastāv vairs pants par pretvalstisku darbību?

  2. Nesaprotu ar ko domā izglītības ministrijā! Vajadzēja taču tieši griezties pie Ragozina vai Žirinovska, nevis tērēt laiku un naudu markām un cerēt ka DP vai IeM spēs sniegt kaut kādu atbildi, bez saskaņošanas ar Maskavu.

  3. Aizliegtās kompartijas biedru atrašanas augstos valsts amatos ir visklajākais un visciniskakais okupācijas fakta noliegums.Šis fakts jau ilgus gadus demoralize visus latviešus.

  4. iekslietu ministrijas ieredni ja tie spriez ka nav ko iebilst par Latvijas okupaciju lai aizsargatu Krievijas psrs imperiju. Malaci sanems atzinibas un pateicibas rakstu no pasa maza Napoliona!!

Draugiem Facebook Twitter Google+