×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Ar ko apstrādāt koka karkasu tikko uzceltā plēves siltumnīcā (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Ar ko apstrādāt koka karkasu tikko uzceltā plēves siltumnīcā? Materiāli ir mitri…
” Ruta Meijere Ventspilī

Ja plēve jau uzvilkta, paliek tikai viens, pats labākais variants – lineļļa, ko izmanto koksnes izstrādājumu impregnēšanai, aizsardzībai pret puvi, trupi un citām bioloģiskām sēņu infekcijām, arī pret UV starojumu un novecošanu. Tiesa, par 5 litru kanniņu var nākties atdot pat 20 eiro.

Ja pavasara saulītē kalst tikai karkass, apstrādei var izmantot arī ķīmiskos līdzekļus. Antiseptiķu būvmateriālu veikalos netrūkst, sākot no pašu valstī ražotajiem (RILAK) un beidzot ar smalkiem ievestiem produktiem. Piemēram, “K-Rautas” tīkla pircēju konsultants Jānis Leimanis Priedaines ielas tirgotavā Rīgā iesaka pievērsties klasiskām vērtībām – “Pinotex” koksnes aizsardzības līdzekļiem, kuri pieejami lielā daudzveidībā un cenu amplitūdā. Pēc lietošanas gan siltumnīcas karkasam derētu vismaz dienas trīs izvēdināties.

Patriotiski noskaņotie tomēr meklē ZRF “Relika” produkciju, kuru izstrādājuši ZA Koksnes ķīmijas institūta zinātnieki. Iespējams, šim gadījumam piemērotākais ir ERLIT-S, ko lieto koksnes aizsardzībai slēgtās un atklātās konstrukcijās, arī kontaktā ar augsni, lai pasargātu no trupēšanas, pelējuma, kokgraužiem (ķirmjiem u.c.). Antiseptiķis iekrāso zaļganbrūnos toņos, nenosedzot tekstūru.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nav ekoloģisks,bet labākais variants pret sēnīti un visu citu ir izstrādātā motor eļļa.

  2. Prakse liecina, ka lineļļa arī patīk sēnītēm. Man uz visām ar lineļļu apstrādātām virsmām ārā rudeņos uzmetas melni pleķi, kuri principā caur eļļas slāni saskaras ar koksni. Arī gribēju kaut ko ekoloģisku, bet nekā. Labāk antiseptiķi vai lineļļu, kurai klāt ķīmija.

Draugiem Facebook Twitter Google+