×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Varis Vētra koncertos aicinās saskatīt vairāk skaistā

Foto - Ojārs JansonsFoto - Ojārs Jansons

Rudenī aktieris un dziesminieks Varis Vētra izdeva jau otro paša dziesmu albumu “Viena mirkļa dēļ…” – dziesmas par mums pašiem, mīlestību pret pasauli un dzīvi. Izbaudīt jaunās un jau dzirdētās dziesmas klātienē paša autora izpildījumā tagad varēs arī koncertos – martā, aprīlī un maijā tās skanēs visā Latvijā. 


 

Vara Vētras pirmajam albuma “Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt” nu pievienojies vēl viens ieraksts, kura 15 kompozīcijām gan mūzikas, gan tekstu autors ir pats aktieris. Albums, kuru var uzskatīt par iepriekšējā idejisku turpinājumu, ir romantisks, autora nereti eksistenciālu pārdomu rosinātu dziesmu ieraksts. V. Vētra uzsver – savās dziesmās viņš mēģinot atgādināt, ka dzīve ir pilna ar jaukiem brīnumiem, mums tikai jāļaujas tos ieraudzīt. Dziesminieks cer, ka dziesmas iedvesmos arī klausītājus gan iekšējā, gan apkārtējā pasaulē saskatīt vairāk skaistā.

Pie dziesmu rakstīšanas aktieris ķēries jau pirms desmit gadiem. Toreiz, 2003. gadā, ierosmi šim darbam guvis, piedaloties mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” radošajās nometnēs. Dziesminieks teic, dažu melodiju motīvi ir pat vairākus gadus veci, taču pareizie vārdi atnākuši tikai nesen. Ar koncerta muzikālo materiālu plašākā apjomā pirmoreiz varēja iepazīties albuma prezentācijas koncertā aizvadītā gada festivālā “Bildes”.

Pērn V. Vētra intensīvi strādājis pie dziesmu formu izveides, pārstrādāti arī daži teksti; tad sekojis darbs studijā, kas, viņaprāt, bijis ļoti veiksmīgs. Toreiz mākslinieks atzina – ierakstītais materiāls ir interesants un dažāds, piebilstot: “Laika gaitā esmu centies attīstīt dziedātprasmi, domāju, ka arī tas būs jūtams.”

Albuma ierakstā piedalījies izcilais latviešu ģitārists Aivars Hermanis. Dziesmu pavadījumu  ierakstīšana  studijā  notikusi ļoti raiti – 12 dziesmas tika ierakstītas aptuveni sešu stundu  laikā. Patiesībā jaunā albuma skanējums, pēc mūziķa teiktā, vairāk līdzinoties koncertierakstam: “Dziesmas ierakstītas tā, lai radītu pēc iespējas dabiskāku skanējumu, šoreiz neizmantojot ierakstu studijas daudzceļu skaņu kompilācijas iespējas.” Ģitārists jauno albumu raksturo kā V. Vētras pirmā albuma “Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt” otro sēriju jeb turpinājumu. “Tā kā Varis ir  “viss vienā” – aktieris, komponists, dzejnieks un izpildītājs –,  dziesmas atspoguļo  viņa  romantisko  pasaules redzējumu, un tās ir mīlestības pilnas,” tā A. Hermanis.

Ar elektriskā čella partijām albuma skanējumu papildinājis pazīstamais džeza mūziķis multiinstrumentālists Raimonds Macats. Mūziķis teic – lai arī albums nepārsteigs ar muzikāli tehniskām novitātēm, viņaprāt, V. Vētram ir izdevies apkopot ļoti atmosfēriskas un saturiski pilnīgas dziesmas, un tas šāda veida ierakstos ir galvenais. Albuma gaisotni mūziķis raksturo kā intīmu, emocionālu un patiesu mīlas mūziku, kas ietver pārdomas par dzīvi un attiecībām no vīrieša skatpunkta.

Koncertos V. Vētra sola priecēt gan ar jaunā albuma “Viena mirkļa dēļ…” skaņdarbiem, gan tautā iemīļotām dziesmām.

 

VARBŪT NODER

22. III 19.00 Naukšēnu kultūras namā

23. III 18.00 Saldus kultūras centrā

24. III 15.00 Kauguru kultūras namā

28. III 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā

30. III 16.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē

31. III 18.00 Cesvaines kultūras namā

5. IV 19.00 Ādažu kultūras centrā

10. IV 19.00 Jelgavas pilsētas kultūras namā

11. IV 19.00 Bauskas kultūras centrā

12. IV 19.00 Mārupes kultūras namā

13. IV 18.00 Valmieras kultūras centrā

14. IV 18.00 Ēdoles pilī

19. IV 19.00 kultūras namā “Lielvārde”

20. IV 18.00 Limbažu kultūras namā

24. IV 19.00 Salacgrīvas kultūras namā

26. IV 19.00 Ozolnieku tautas namā

28. IV 19.00 Ventspils kultūras centrā

8. V 19.00 Jēkabpils tautas namā

16. V 19.00 Gulbenes kultūras centrā

17. V 19.00 Rojas kultūras centrā.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” tirdzniecība vietās, www.bilesuparadize.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+