×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Vārkavā 50 mājas cūkām konstatē Āfrikas cūku mēri (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka saņemto laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu mājas cūku novietnē Vārkavas novadā.

Kā informēja PVD pārstāve Anna Joffe, patlaban tiek likvidētas 50 skartajā novietnē esošās mājas cūkas, to skaitā 38 sivēni.

PVD ir noteicis karantīnu – aizsardzības zonu trīs kilometru rādiusā un uzraudzības zonu desmit kilometru rādiusā ap skarto novietni. Šajās teritorijās tiks kontrolēts mājas un meža cūku veselības stāvoklis, kā arī transportlīdzekļu kustība.

Īpaša uzmanība tiks pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas izcelsmes produktu pārvadāšanā. Tāpat bez PVD inspektora atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājdzīvniekus.

Skartajā novietnē konstatēti biodrošības noteikumu pārkāpumi, kas, iespējams, bijis par iemeslu cūku saslimšanai. Šī iemesla dēļ novietnes īpašnieks, visticamāk, kompensāciju par cūku likvidēšanu nesaņems.

PVD aizsardzības un uzraudzības zonā esošajiem mājas cūku turētājiem atgādina, ka aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas.

Līdz šim ĀCM ir konstatēts tikai meža cūkām – reģistrēti 667 saslimšanas gadījumi 58 novadu 180 pagastos un divās pilsētās – Pļaviņās un Rēzeknē. Savukārt pēdējais saslimšanas gadījums ar ĀCM mājas cūkām Latvijā līdz šim bija konstatēts 2015.gada septembrī. Kopumā pērn ĀCM dēļ bija jāiznīcina 213 mājas cūkas, bet vēl gadu iepriekš – 564 mājas cūkas.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. PVD izplatītajā bukletā melns uz balta rakstīts-“Saskaņā ar ES normatīvajiem aktiem LATVIAS TERITORIJĀ ir AILIEGTA CŪKU VAKCINĀCIJA pret KCM un ĀCM.” Tātad vakcīna ir, acīmredzot citās valstīs drīkst vakcinēt, tikai pie mums nē. Kārtējais eksperiments un kādas nozares (ķārtējās) iznīcināšana ar ZZS un tās pakļautībā esošās ZM ministrijas atbalstu. Vai tiešām mūsu valsts augšgalā neviens nedraudzējas ar veselo saprātu un kā interesēs viņi strādā….Kāds taču piekrītot parakstīja šo aizliegumu Briselē no mūsu valsts puses …ES taču valda demokrātija , mēs taču varējām iebilst ,ja kas nav mūsu valsts interesēs-vai ne tā.. vai arī demokrātija ir tikai priekš citiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+