×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Varmāku no ģimenes mājokļa varēs izraidīt uz astoņām dienām

LETALETA

Varmāku no ģimenes mājokļa policija drīkstēs izraidīt uz laiku līdz astoņām dienām, atbilstošus grozījumus likumā Par policiju ceturtdien vienbalsīgi atbalstīja Saeima.

Priekšlikumi trešajam galīgajam lasījumam jāiensiedz līdz 30.jūnijam.

Grozījumi ir daļa no lielākas paketes, kura nodota izskatīšanai vairākām Saeimas komisijām. Lielās paketes, mērķis ir novērst un apkarot vardarbību ģimenē, konkrēti vardarbību pret sievieti un bērniem.

Policijai uz rakstveida pieteikuma pamata varēs pieņemt lēmumu, kas varmākam liktu atstāt mājokli, ja viņš, tajā atrodoties, var apdraudēt citus šajā mājoklī mītošos cilvēkus. Tāpat būs tiesības pieņemt lēmumu, kurš uzliek par pienākumu personai atstāt mājokli, tajā neatgriezties vai neuzturēties mājokļa tuvumā uz laiku līdz astoņām dienām no lēmuma pieņemšanas brīža.

Pirmajā lasījumā bija atbalstīta iespēju varmāku  izraidīt uz laiku līdz septiņām dienām, taču Tieslietu ministrija šo termiņu lūdza pagarināt, saistībā ar civilprocesuālajiem lietu izskatīšanas termiņiem.

Šis likumprojekts tiek izskatīts vienotā paketē ar grozījumie Bērnu tiesību aizsardzības likumā, Krimināllikumā, Civilprocesa likumā un Bāriņtiesu likumā.

Likumprojektu pakete paredz radīt vienotu mehānismu vardarbībā cietušo personu personisko tiesību aizsargāšanai arī ar pagaidu civilprocesuāliem aizsardzības līdzekļiem, kā tas ir daudzās citās Eiropas un pasaules valstīs.

Likuma grozījumi tiek skatīti Saeimā trīs lasījumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+