×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Varoņu piemiņas dienas parādi Cēsīs pieņems Latvijas un Igaunijas prezidenti

Foto: cesis.lvFoto: cesis.lv

Varoņu piemiņas dienā, 22. jūnijā, Vienības laukumā, Cēsīs, plkst.11, pieminot 1919. gada jūnijā Cēsu kaujās kritušos Latvijas un Igaunijas karavīrus, notiks bruņoto spēku militārā parāde, ko pieņems Latvijas Valsts Prezidents Andris Bērziņš un Igaunijas Republikas Prezidents Tomass Hendriks Ilvess, liecina informācija portālā cesis.lv.

Parādē piedalīsies vairāk nekā 250 Štāba bataljona, Instruktoru un Kājnieku skolas, Nacionālās aizsardzības akadēmijas un Zemessardzes 27.kājnieku un 54. inženiertehniskā bataljona karavīru un zemessargu kā arī jaunsargu. Tāpat parādē piedalīsies arī Igaunijas un Dānijas brīvprātīgo militāro organizāciju “Kaitselit” un Nacionālās gvardes pārstāvji.

Pēc parādes, ko noslēgs Gaisa spēku aviācijas bāzes helikoptera “Mi-17” pārlidojums, notiks Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīru un Nacionālo bruņoto spēku orķestra defilē programma, kā arī Cēsu Kultūras un Tūrisma centra jauktā kora “Wenden” un Amatas vīru kora “Cēsis” priekšnesums.

Cēsu kauju 95. gadskārtas atceres pasākumi notiks arī citviet. Godinot kritušos latviešu un igauņu karavīrus, Latvijas karavīri un zemessargi, kā arī jaunsargi piedalīsies vairākos piemiņas pasākumos un noliks ziedus varoņu piemiņas vietās – Pārgaujas pagasta Plācī pie Ziemeļlatvijas atbrīvotāju pieminekļa, pie nezināmā karavīra kapa Amatas novada Ieriķos, pie pieminekļa Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem igauņu karavīriem Priekuļu novada Veselavas kapos, pie piemiņas akmens Pārgaujas novada Stalbē, pie Cēsu pulka Skolnieku rotas 1919. gada 6. jūnija kauju piemiņas pieminekļa pie Līvu pagastnama, pie Atbrīvošanas pieminekļa Liepā, pie igauņu nezināmā karavīra kapa Amatas novada “Veišāros”, Raiskuma kapos pie pieminekļa kritušajiem Brīvības cīņās, pie pieminekļa Brīvības cīņās kritušajiem Latvijas un Igaunijas karavīriem Priekuļu novadā pie tilta pāri Raunas upei, pie Cēsu pulka Skolnieku rotas pieminekļa Cēsīs un pie Brāļu kapa pieminekļa Cēsīs, Lejas kapos.

Latvijā 22. jūnijs tiek atzīmēts kā Varoņu piemiņas diena, kad Igaunijas armijas 3.divīzija un Ziemeļlatvijas brigāde Cēsu kaujās sakāva vācu Landesvēru un Dzelzsdivīziju, kas apdraudēja Baltijas valstu pastāvēšanu. Cēsu kaujas bija vienas no izšķirošajām kaujām Latvijas un Igaunijas Neatkarības karā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+