×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Varšavā atklāj izstādi par Latvijas un Polijas attiecību vēsturi

Foto: Saeimas preses dienestsFoto: Saeimas preses dienests

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa kopā ar Senāta priekšsēdētāja vietnieku Janu Viroviņski Varšavā atklājusi izstādi “Polijas un Latvijas attiecības jauno aktu arhīva krājumos”, vēsta Saeimas preses dienests.

“Latvijas un Polijas labo attiecību un sadarbības pamatā ir kopīgas demokrātiskās vērtības un labas cilvēciskās attiecības – mūs vieno gan laba sadarbība kultūrā uz izglītībā, gan dalība Eiropas Savienībā un NATO, gan liela poļu mazākumtautību kopiena, kas dzīvo Latvijā,” izstādes atklāšanā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka Latvijas un Polijas divpusējās attiecības divdesmitā gadsimta pirmajā pusē bija draudzīgas, aktīvas un dinamiskas, ko apliecina arī izstādē aplūkojamie dokumenti. Viņa klātesošajiem atgādināja, ka divdesmito gadu sākumā Latvija kā jaunizveidota valsts un Polija, kas pēc 123 gadu perioda bija atguvusi neatkarību, nodibināja diplomātiskās attiecības.

Saeimas priekšsēdētāja izstādes atklāšanā pauda gandarījumu, ka patlaban abu valstu attiecības ir draudzīgākas, aktīvākas un dinamiskākas nekā jebkad iepriekš. “Arī šodien, kad Latvija un Polija ir brīvi un neatkarīgi spēlētāji starptautiskajā sabiedrībā, abas valstis vieno kopīgas vērtības, turklāt mēs apzināmies savu svarīgo lomu un misiju Eiropas vēsturē – sekmīga attīstība katrā no Eiropas valstīm veicina labklājību un stabilitāti visā Eiropas Savienībā un reģionā,” teica Āboltiņa.

Izstādes atklāšanā Saeimas priekšsēdētāja atgādināja parunu, ka nākotne ir tām tautām, kas godā un ciena savu vēsturi. “Šī izstāde ir uzskatāms apliecinājums tam, ka mūsu valstis rūpējas par savas vēstures liecību apkopošanu un glabāšanu,” uzsvēra Āboltiņa, paužot pateicību Polijas Senāta Polijas un Latvijas parlamentārās sadarbības grupas deputātiem, pēc kuru iniciatīvas tapusi izstāde.

Āboltiņa pēc Polijas parlamenta priekšsēdētājas ielūguma no 7. līdz 9. jūlijam uzturas oficiālā vizītē Polijā.

Vizītes laikā Saeimas priekšsēdētāja tikās ar Polijas parlamenta augstākajām amatpersonām – parlamenta priekšsēdētāju Evu Kopaču un Senāta priekšsēdētāja vietnieku Janu Viroviņski, kā arī ar Polijas un Latvijas parlamentārās sadarbības grupas priekšsēdētāju Kazimežu Kleinu un grupas locekļiem.

Saeimas priekšsēdētāju S.Āboltiņu vizītē pavada Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Polijas parlamentu vadītājs Ivans Klementjevs un grupas loceklis Vilnis Ķirsis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+