Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
16. maijs, 2014
Drukāt

Varšavā atklās izstādi par Rīgas jūgendu

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmdien, 19. maijā Latvijas vēstnieks Polijā Ilgvars Kļava Varšavas Universitātes jaunās bibliotēkas pasāžā atklās izstādi “Art Nouveau arhitektūra: Rīga”, kuru veidojusi Ramona Umblija, dizaina birojs H2H un fotogrāfs Ansis Starks, ziņo Ārlietu ministrija.

No aptuveni simts izcilākajiem jūgendstila namiem ir izvēlēti astoņi nami, kuri ļauj atpazīt Rīgas jūgendstilam raksturīgo stilistiku. Izstādes koncepcijai kā princips izmantots Riharda Vāgnera totālās mākslas termins, izcilākās jūgendstila fasādes vizualizējot līdzīgi operu uzvedumiem: tās fotografētas izgaismotas naktī, līdzīgi kā publika operas uzvedumu redz aptumšotā zālē, tā saglabājot un uzsverot mistikas, kā arī noslēpumainības auru; vienlaicīgi tiek akcentēts arī fakts, ka līdz ar jūgendstila namiem Rīgā pirmo reizi ienāk elektriskais apgaismojums, kas ļauj “ieskatīties aiz durvīm un logiem” jeb, izmantojot asociāciju ar operu, – aizkulisēs notiekošajā.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Ārlietu ministriju un notiek Rīga 2014 pasākumu ietvaros. Varšavas Universitātes bibliotēkā to bija iespējams apskatīt jau no 16. maija, tai skaitā Muzeju nakts Varšavā pasākumu laikā.

Ekspozīcija Varšavā būs apskatāma līdz 1. jūnijam.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+