Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
11. novembris, 2016
Drukāt

Varšavā iesvēta pirms 225 gadiem būvēt sākto dievnamu

AFPAFP

Varšavā piektdien iesvētīts jauns katoļu dievnams, kura būvniecība aizsākās pirms 225 gadiem. Dievišķās Providences templis ir augstākais dievnams Polijas galvaspilsētā.

Pamatakmens dievnamam tika ielikts 1792.gadā, un šķēršļi tā būvniecības gaitā atspoguļo Polijas nemierīgās vēstures līkločus.

Tikai dažas dienas pēc būvniecības sākuma Polijā iebruka Krievijas karaspēks, un Polijas neatkarība tika iznīcināta.

Projekta atdzīvināšana sākās ar lielu entuziasmu pēc Pirmā pasaules kara, bet atkal tika apturēta, kad Poliju, sākoties Otrajam pasaules karam, 1939.gadā sadalīja Hitlera Vācija un Staļina Padomu Savienība.

Katoļu baznīcas vadība mēģināja atsākt baznīcas būvniecību pēc kara, bet tad to nepieļāva PSRS marionešu valdība.

Tikai pēc Berlīnes mūra krišanas Polijas baznīca kā apliecinājumu atgūtajai brīvībai centās dievnama būvniecību atsākt no jauna.

Pēdējo reizi celtniecība atsākās 2003.gadā un tika finansēta ar 100 000 cilvēku privātiem ziedojumiem 50 miljonu eiro apmērā.

Dievnama projekta pēdējam variantam ir mūsdienīgas aprises. Dievnama galvenajai zālei ir izcila akustika, un tā tiks izmantota arī koncertiem.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+