Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
11. novembris, 2015
Drukāt

Varšavā nacionālistu demonstrācijā dedzina ES karogu (2)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Trešdien Varšavas ielās izgājuši desmitiem tūkstoši cilvēku, piedaloties nacionālistu organizētā demonstrācijā “Poliju poļiem”, kuras laikā tika sadedzināts Eiropas Savienības (ES) karogs.

Policija paziņoja, ka gājienā par godu Polijas neatkarības atgūšanai pēc Pirmā pasaules kara piedalījās 25 000 cilvēku, savukārt organizatori ziņo par 50 000 dalībnieku.

“Dievs, gods, dzimtene,” skandēja protestētāji.

Vienubrīd protestētāji sabradāja un sadedzināja ES karogu, kā arī bija redzams plakāts “EU macht frei” (“ES padara brīvu”) – atsauce uz uzrakstu virs Aušvicas nāves nometnes vārtiem.

“Vakar brīvību atņēma Maskava, šodien tā ir Brisele,” skandēja viena protestētāju grupa. Citi nesa plakātus “Dižā katoliskā Polija” un “Apturēt islamizāciju”.

Uz ikgadējo nacionālistu protestu kārtības sargāšanai tika norīkoti vairāki tūkstoši policistu. Iepriekšējos gados gājiena laikā notikušas sadursmes, taču šogad tas beidzies mierīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Demonstrācija pret migrantiem notika Rīgā pirms pusotra mēneša, bet kur tad mūsējie interneta varoņi bija, kad bija jāiet reālā gājienā ?

  2. Malači, poļi! Nez kad pie mums tādas demonstrācijas notiks?

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+