×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. marts, 2012
Drukāt

Varšavā notiks Latvijas mākslinieku izstāde

4.martā Varšavas Mākslinieku savienības centrālajā izstāžu zālē notiks izstādes “Mākslinieki no Latvijas” atklāšana, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas preses centrs.

Izstāde iespējama, pateicoties sadarbībai starp Latvijas un Varšavas Mākslinieku savienībām un Latvijas vēstniecību Polijā. Latvijas mākslinieku darbu skate ir veiksmīgs rezultāts pagājušā gada septembrī parakstītajam sadarbības līgumam starp Varšavas un Latvijas mākslinieku savienībām.

Polijas kultūras, izglītības, zinātnes un diplomātiskā korpusa pārstāvju vērtējumam tiks nodoti Latvijas Mākslinieku savienības biedru Evas Vēveres, Patrīcijas Brektes, Ivara Heinriksona, Jāņa Dukāta, Māra Upzara, Tatjanas Semanes, Anša Butnora, Kārļa Siliņa gleznas, kā arī Igora Dobičina un Daiņa Gudovska skulptūras.

Pasākuma dalībniekus ar uzrunām sveiks Latvijas vēstnieks Polijā Einars Semanis, Varšavas Mākslinieku savienības prezidents Jaceks Mašlankēvičs un vice prezidents Tomašs Avdziejčiks, kā arī Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins. Izstādes svinīgajā atklāšanā Latvijas māksliniekus pārstāvēs Brekte, Gudovskis, Siliņš un Semane.

Minēto Latvijas mākslinieku darbi jau bija apskatāmi Krakovā Latvijas Valsts prezidenta vizītes laikā Polijā no 16. līdz 18.februārim. Krakovas izstāde Kultūras centrā “Mangha” tika veltīta prezidenta vizītei Polijā un Latvijas Goda konsulāta atklāšanai Mazpolijas un Piekarpatijas vojevodistēs.

Ar Varšavas Mākslinieku savienības atbalstu pieciem no Latvijas māksliniekiem no 5. līdz 18.martam būs iespēja piedalīties 1.starptautiskajā glezniecības plenērā Augustovā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+