×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Varšavā notikušas pirmās Polijas un Krievijas futbola līdzjutēju sadursmes

Polijas galvaspilsētā Varšavā otrdien notikušas pirmās Polijas un Krievijas līdzjutēju sadursmes Eiropas futbola čempionāta finālturnīra ietvaros.

Abu komandu A apakšgrupas otrās kārtas otrdienas mačs jau ilgstoši pirms tam iemantojis lielu vietējo drošības spēku uzmanību. Šim mačam piedēvēts vērienīgs vēsturiskais un politiskais konteksts. Tāpat zināms, ka abām valstīm ir ļoti nacionāli noskaņoti un vardarbīgi futbola fani.

Kā vesta Krievijas mediji, otrdien vienā no Varšavas centra restorāniem noticis uzbrukums, kas vērsts pret Krievijas līdzjutēju grupu.

Uzbrukumā piedalījās aptuveni 50 Polijas futbola huligāni, un visiem sejas bija slēptas maskās. Krievijas līdzjutēji apmētāti ar dažādiem priekšmetiem, tostarp dūmu svecēm.

Vienam no Krievijas izlases atbalstītājiem uzbrukuma rezultātā pārsista galva.

Krievijas izlases līdzjutēji spēles dienā kuplā skaitā pa Varšavas ielām devušies gājienā uz stadionu, ko daudzi vietējie un starptautiskie mediji uzskata par nevajadzīgu agresijas signālu.

Tiek ziņots, ka Polijas galvaspilsētā uz minēto maču ieradušies aptuveni 10 000 Krievijas fanu.

Eiropas čempionāta laikā pret Maskavu noskaņoti vietējās partijas locekļi regulāri veic protesta akcijas. Šādas akcijas Varšavā notiek katru mēnesi, pieminot 2010.gada 10.aprīļa aviokatastrofu, kad toreizējais Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, kā arī 95 citas augstākās Polijas amatpersonas un sabiedrības pārstāvji devās uz Smoļensku, lai apmeklētu netālu esošo Katiņu, kur 1940.gadā PSRS iekšlietu karaspēks noslepkavoja vairākus tūkstošus poļu karagūstekņu. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki. Avārija notika biezā miglā.

Kā ziņots, Polijā un Ukrainā notiekošo turnīru jau ilgstoši ietekmē dažādas politiskas kaislības. Tā boikotu spēļu apmeklēšanai pieteikuši Lielbritānijas un Vācijas valdību ministri, šādi protestējot pret varasiestāžu attieksmi pret ieslodzīto Ukrainas bijušo premjerministri Jūliju Timošenko.

Eiropas futbola čempionāts Polijā un Ukrainā ilgs līdz 1.jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+