×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Varšavā pauž neapmierinātību par Smoļenskas avārijas izmeklēšanu

Aptuveni 700 cilvēku vakar bija pulcējušies pie Krievijas vēstniecības Varšavā, pieprasot atklāt patiesību par Smoļenskas aviokatastrofu.

Demonstranti rokās turēja plakātus ar uzrakstu “Taisnība uzvarēs”, paužot neapmierinātību ar oficiālo katastrofas izmeklēšanu. Mītiņu rīkoja labēji noskaņotā avīze “Gazeta Polska”. Demonstrācija aizvadīta dienu pirms traģēdijas otrās gadadienas, kas tiek pieminēta šodien.

Aviokatastrofa notika 2010. gada 10. aprīlī, kad toreizējais Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, kā arī 95 citas augstākās Polijas amatpersonas un sabiedrības pārstāvji devās uz Smoļensku, lai apmeklētu netālu esošo Katiņu, kur 1940. gadā PSRS iekšlietu karaspēks noslepkavoja vairākus tūkstošus poļu karagūstekņu. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki. Pieminot aviokatastrofas otro gadadienu, uz Smoļensku otrdien dosies Polijas kultūras ministrs Bogdans Zdrojevskis, kā arī citas Polijas amatpersonas un bojāgājušo tuvinieki.

Savukārt Varšavā otrdienas rītā gaidāms upuru piemiņai veltīts dievkalpojums, ko apmeklēs arī Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+