hclugano.ch

Vārtos lieliskais Elvis; Lugano izcīna pirmo uzvaru 0

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien palika nepārspēts Šveices augstākās līgas (NLA) finālsērijas trešajā spēlē un kaldināja “Lugano” komandas uzvaru.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Lugano” savā laukumā ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvēto Cīrihes “Lions” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-2.

Merzļikins šajā spēlē atvairīja visas 29 pretinieku mestās ripas, otrās trešdaļas izskaņā glābjot komandu brīdī, kad droša vārtu gūšanas iespēja bija Ķēniņam.

Ķēniņš laukumā pavadīja 21 minūti un 22 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa Merzļikina sargātajiem vārtiem, bloķēja vienu metienu un iekrāja lietderības koeficientu -1.

Ķēniņš izslēgšanas turnīrā 14 spēlēs guvis četrus vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles, būdams starp komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem. Savukārt regulārajā čempionātā viņam neklājās tik labi, jo uzbrucējs 40 mačos guva vienus vārtus un veica deviņas rezultatīvas piespēles.

Sērijas pirmajā mačā “Lions” viesos uzvarēja ar 1:0, bet otrajā duelī Cīrihes komanda savā laukumā pagarinājumā bija pārāka ar 5:4. Otrajā mačā Ķēniņš atzīmējās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, lai gan sākotnēji viņam bija piešķirtas pat trīs rezultatīvas piespēles.

Sērijas nākamā spēle notiks trešdien Cīrihē, bet trīs dienas vēlāk abas komandas spēkosies Lugāno.

“Lions” klubs par Šveices čempionu kļuvis astoņas reizes, iepriekšējo reizi to paveicos 2014. gadā, bet 2012. gadā komanda kopā ar Ķēniņu to paveica, kad to trenēja Bobs Hārtlijs, kurš pašlaik vada Latvijas valstsvienību. Tikmēr “Lugano” par Šveices čempioni kļuvusi septiņas reizes, bet pēdējo reizi tas notika tālajā 2006. gadā.