Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
2. marts, 2015
Drukāt

Varufakis aicina īstenot saprātīgu Grieķijas parādsaistību restrukturizēšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis aicināja īstenot saprātīgu valsts parādsaistību restrukturizāciju, vienlaikus atzīstot, ka parādsaistību norakstīšanu valsts kreditori nepieņemtu.

“Tāpat kā mēs negribam dzirdēt vārdu “troika”, mūsu kreditori negrib dzirdēt par parādsaistību dzēšanu. To es saprotu,” sacīja ministrs. “Pastāv krietni saprātīgāki risinājumi, piemēram, maiņas darījumi.” Šāds process paredzētu, ka Grieķija varētu daļu no Eiropas Finanšu stabilitātes fonda saņemtajiem aizdevumiem pārvērst obligācijās. Savukārt procentu un maksājumu likme, kas Atēnām būtu jāmaksā par šīm obligācijām, tiktu piesaistīta Grieķijas ekonomikas izaugsmes tempam, norāda Varufakis.

Kā ziņots, eirozonas dalībvalstu finanšu ministri apstiprināja Grieķijas lūgumu pagarināt valsts palīdzības programmas termiņu uz četriem mēnešiem. Šādu lēmumu ministri pieņēma pēc tam, kad viņi bija apstiprinājuši Grieķijas iesniegto ekonomikas reformu sarakstu, ko valstij apmaiņā pret palīdzības programmas pagarināšanu pieprasījuši starptautiskie aizdevēji. Savukārt piektdien Grieķijas palīdzības programmu pagarināšanu apstiprināja Vācijas parlaments.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (13)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+