Mobilā versija
+0.2°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
2. marts, 2015
Drukāt

Varufakis aicina īstenot saprātīgu Grieķijas parādsaistību restrukturizēšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis aicināja īstenot saprātīgu valsts parādsaistību restrukturizāciju, vienlaikus atzīstot, ka parādsaistību norakstīšanu valsts kreditori nepieņemtu.

“Tāpat kā mēs negribam dzirdēt vārdu “troika”, mūsu kreditori negrib dzirdēt par parādsaistību dzēšanu. To es saprotu,” sacīja ministrs. “Pastāv krietni saprātīgāki risinājumi, piemēram, maiņas darījumi.” Šāds process paredzētu, ka Grieķija varētu daļu no Eiropas Finanšu stabilitātes fonda saņemtajiem aizdevumiem pārvērst obligācijās. Savukārt procentu un maksājumu likme, kas Atēnām būtu jāmaksā par šīm obligācijām, tiktu piesaistīta Grieķijas ekonomikas izaugsmes tempam, norāda Varufakis.

Kā ziņots, eirozonas dalībvalstu finanšu ministri apstiprināja Grieķijas lūgumu pagarināt valsts palīdzības programmas termiņu uz četriem mēnešiem. Šādu lēmumu ministri pieņēma pēc tam, kad viņi bija apstiprinājuši Grieķijas iesniegto ekonomikas reformu sarakstu, ko valstij apmaiņā pret palīdzības programmas pagarināšanu pieprasījuši starptautiskie aizdevēji. Savukārt piektdien Grieķijas palīdzības programmu pagarināšanu apstiprināja Vācijas parlaments.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kā valsts atbalstīs ģimenes 2017. gadā?Infografiks: 2017.gada valsts budžetā jauniekļautie demogrāfijas pasākumi INFOGRAFIKA ARĪ PIEVIENOTĀ FAILĀ
Draugiem Facebook Twitter Google+