Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
2. marts, 2015
Drukāt

Varufakis aicina īstenot saprātīgu Grieķijas parādsaistību restrukturizēšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis aicināja īstenot saprātīgu valsts parādsaistību restrukturizāciju, vienlaikus atzīstot, ka parādsaistību norakstīšanu valsts kreditori nepieņemtu.

“Tāpat kā mēs negribam dzirdēt vārdu “troika”, mūsu kreditori negrib dzirdēt par parādsaistību dzēšanu. To es saprotu,” sacīja ministrs. “Pastāv krietni saprātīgāki risinājumi, piemēram, maiņas darījumi.” Šāds process paredzētu, ka Grieķija varētu daļu no Eiropas Finanšu stabilitātes fonda saņemtajiem aizdevumiem pārvērst obligācijās. Savukārt procentu un maksājumu likme, kas Atēnām būtu jāmaksā par šīm obligācijām, tiktu piesaistīta Grieķijas ekonomikas izaugsmes tempam, norāda Varufakis.

Kā ziņots, eirozonas dalībvalstu finanšu ministri apstiprināja Grieķijas lūgumu pagarināt valsts palīdzības programmas termiņu uz četriem mēnešiem. Šādu lēmumu ministri pieņēma pēc tam, kad viņi bija apstiprinājuši Grieķijas iesniegto ekonomikas reformu sarakstu, ko valstij apmaiņā pret palīdzības programmas pagarināšanu pieprasījuši starptautiskie aizdevēji. Savukārt piektdien Grieķijas palīdzības programmu pagarināšanu apstiprināja Vācijas parlaments.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+