×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2015
Drukāt

Varufakis apsūdz kreditorus “terorismā” (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis sestdien publicētā intervijā dienu pirms referenduma par starptautisko kreditoru priekšlikumiem apsūdzējis kreditorus “terorismā”.

“Tam, ko viņi dara ar Grieķiju, ir vārds – terorisms,” intervijā Spānijas laikrakstam “El Mundo” pavēstīja Varufakis. “Brisele un troika šobrīd vēlas, lai uzvarētu “jā” [puse], lai viņi varētu pazemot grieķus.”

“Kāpēc viņi mūs piespieda slēgt bankas? Lai cilvēkos izraisītu bailes. Un baiļu izplatīšana tiek saukta par terorismu,” pavēstīja ministrs.

Pēc viņa teiktā, lai arī kāds būtu referenduma iznākums, kurā valdība aicina balsot “nē” par kreditoru priekšlikumiem, bankas atvērsies atkal un Atēnas galu galā panāks vienošanos ar aizdevējiem.

“Eiropai ir vajadzīga vienošanās, Grieķijai ir vajadzīga vienošanās, kas nozīmē, ka mēs panāksim vienošanos,” pavēstīja Varufakis, atkārtojot solījumu atkāpties, ja vēlētāji nobalsos par kreditoru priekšlikumiem.

Grieķijas iedzīvotāji svētdien tiks lūgti balsot ar “Jā”, lai atbalstītu kreditoru piedāvāto glābšanas programmu apmaiņā pret bargākiem taupības pasākumiem, vai ar “Nē”, lai atbalstītu valdības pūliņus iegūt labākus nosacījumus.

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ir aicinājis vēlētājus referendumā noraidīt kreditoru priekšlikumus, savukārt opozīcijā esošās partijas aicina grieķus atbalstīt kreditoru piedāvāto glābšanas programmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. tā ir vēl visai maiga apsūdzība. Atceros labi tos ņirdzīgi izsmējīgos ES ierēdņu ģimjus, kuri brauca uz Latviju un skaidroja, ka mūsu pensijas varot vēl samazināt.Gods un slava tozreiz ZZS Ilonai. Nu nav nekādu simpāriju pret SVF un pārējiem Eiropas naudas maisiem, jo Grieķijas skādi dalīs vienalga uz visām dalībvalstīm..

 2. ja aizdevējs prasa atdot parādu, tad viņš ir terorists? Tad nevajag aizņemties. Šobrīd Grieķija drīzāk pati izskatās pēc šantāzista

 3. Vienīgi nesaprotu – ko tā ES uzbāžas ar savu naudu Grieķijai. Nedodiet naudu un nebūs kop apsūdzēt… Jā apēstu un sirtaki nodejotu naudu ir grūti atdot…Tāpēc jau vairs nevajag dot.

 4. 🙂 kas par populismu
  =============
  “Kāpēc viņi mūs piespieda slēgt bankas?
  ============
  kas viņus spieda bankas slēgt, neviens, vienkārši pārstāja bezsaturā aizdot bankām naudu, un izradās ka pašiem naudas nav. vareja turet bankas vaļā un jau šobrid tās visas butu bankrotejušas.
  tiešām terorisms, liek atmaksāt parādus. tereja svešu naudu, jāatdod savējā

Draugiem Facebook Twitter Google+