×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Varufakis: Eirozona var sabrukt kā kāršu namiņš (5)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Greek Finance Minister Yanis Varoufakis is pictured as he meets with Britain's Finance Minister George Osborne at 11 Downing Street in London on February 2, 2015. Greek Finance Minister Yanis Varoufakis was Monday set for talks with his British counterpart as he seeks to build support for a renegotiation of his country's 240-billion-euro ($270-billion) bailout in the face of German opposition. AFP PHOTO / MATT DUNHAM/POOL

Grieķijas izstāšanās no eirozonas varētu izraisīt Eiropas vienotās valūtas savienības sabrukumu kā kāršu namiņam, brīdina valsts finanšu ministrs Janis Varufakis.

“Grieķijas izstāšanās no eirozonas nav daļa no mūsu plāniem vienkārši tāpēc, ka mēs uzskatām, ka tas ir kā celt kāršu namiņu. Ja jūs izņemsiet Grieķijas kārti, pārējās sabruks,” intervijā Itālijas raidorganizācijai RAI norādīja Varufakis.

Varufakis šajā intervijā arī sadusmojis savu Itālijas kolēģi Pjēru Karlo Padoānu, salīdzinot Itālijas parādsaistību problēmas ar Grieķijas nedienām.

“Itālijas amatpersonas ir vērsušās pie manis, lai paustu mums atbalstu, taču viņi nevar teikt patiesību, jo Itāliju apdraud bankrots un viņi baidās par Vācijas rīcības sekām,” sacīja Varufakis. “Pēdējos gados pār Eiropu ir nomācies baiļu mākonis. Mēs esam kļuvuši sliktāki par bijušo Padomju Savienību.”

Tikmēr Padoāns atbildējis uz šiem izteikumiem ar ierakstu savā tvitera kontā, nodēvējot Varufaka komentārus par nepiemērotiem un uzstājot, ka Itālijas parādsaistības ir pārvaldāmas.

Itālijas parādsaistības veido nedaudz virs 130% no iekšzemes kopprodukta (IKP), salīdzinot ar Grieķijas 175%.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Valdinjsh sachiniis arii ES finanses 🙂

  2. Jo ātrāk tas bandītu vadītais midzenis (ES) sabruks, jo ātrāk varēsim uzsākt reālus valsts atveseļošanās pasākumus.

  3. kāds lielisks uzvārds- Varu-fakis!

  4. Péc izskata -ne finanšu ministrs, bet kāda vietēja mēroga kriminālā autoritāte WTFkis….

Draugiem Facebook Twitter Google+