Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Varufakis: Grieķija vairs nespēj nodrukāt drahmas (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pieaugot bažām par Grieķijas iespējamo izstāšanos no eirozonas, Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis ceturtdien paziņojis, ka valsts vairs nav spējīga nodrukāt savu veco valūtu drahmas, jo atbrīvojusies no iespiedmašīnām.

Varufakis intervijā radio ABC sacīja, ka 2000.gadā – gadu pirms pievienošanās eirozonai – Grieķijai nācies atbrīvoties no naudas iespiedmašīnām, lai apliecinātu, ka “šī monetārā savienība ir neatgriežama”.

“Mēs sadauzījām iespiedmašīnas,” paziņoja ministrs.

Grieķijā 5.jūlijā notiks referendums par starptautisko kreditoru priekšlikumiem, kurus Varufakis un Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs aicinājuši noraidīt.

Vācija, Francija un Itālija savukārt uzskata, ka referendums patiesībā ir par to, vai grieķi vēlas palikt eirozonā vai to pamest.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ne kauna, ne goda Atbildēt

  Kāda deģenerējusies nācija…

 2. Vai grieķiem pašiem ir kaut mazākā vainas sajūta par visām muļķībām, ko viņi sastrādājuši? Pat neērti par senatnē slavenās filozofu, dzejnieku un skulptoru tautas mūsdienu pēctečiem.

  • Es,no 70tajiem... Atbildēt

   Latviešu tauta nav labākā satāvoklī-viss prihvatizēts un nopārdots. Pārādi aug-tikai laika jautājums,kad atņems pēdējo…

 3. Kāda tur problēma? nodrukās krievu rubļus – “putinkas”, un būs laimīgi.

 4. Neliešu taktika: lai pieķēdētu EuSSR, pat nacionālās valūtas drukājamās mašīnas liek sadauzīt !

 5. Izskatās pēc sātana cilvēka ādā. Varbūt arī ir.
  Atradis nelaimi – drahmašīnas sadauzījuši! – lai pasūta naudu citur. NEGRIBU maksāt grieķu parādus, jo grieķi dzīvo ar 4x lielākiem ienākumiem kā Latvijā. Kāpēc latviešiem jāsedz grieķu slinkuma sekas?

 6. Jebkuru naudu var pasūtīt, lai profi nodrukā. Latus drukāja Vācijā.

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+