×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. jūlijs, 2013
Drukāt

Vasarā augusi interese par privātmāju iegādi

Foto-LETAFoto-LETA

Vasarā ir palielinājusies interese par privātmāju, kā arī privātās apbūves zemes gabalu iegādi, teikts nekustamā īpašuma kompānijas “Latio” mājokļu tirgus apskatā.

Rīgā piedāvājumā trūkst mūsdienīgas, kvalitatīvas savrupmājas vietās ar labu apkārtējo infrastruktūru – bērnudārziem, skolām, veikaliem, norāda “Latio”. Pieprasītākās ir mājas platībā līdz 200-250 kvadrātmetriem ar 1000-1200 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu.

Līdzīgi kā dzīvokļu tirgū, arī savrupmāju segmentā gan ārvalstu, gan vietējie pircēji vēlas iegādāties pilnībā pabeigtas mājas, teikts pārskatā. Galvenokārt pircēji interesējas par mājām, kuru cena ir līdz 200 000-250 000 eiro (140 000 līdz 175 000 latu).

Pircēji reti interesējas par mājām, kuru cenas ir noteiktas neatbilstoši augstas, kā arī par nepabeigtām vai sliktā stāvoklī esošām mājām, norāda “Latio”. Mazs pieprasījums ir pēc padomju gados vai agrāk būvētajām privātmājām Rīgas mikrorajonu teritorijās vai to tuvumā. Bieži vien šo māju telpu plānojums, kā arī izvietojums zemes gabalā ir neracionāls, neveikls, jāiegulda lieli līdzekļi remontā un komunikāciju sakārtošanā. Par šādām mājām pircēji izrāda interesi, ja to cena ir zema.

Par savrupmāju iegādi Rīgas apkārtnē interesējas arī ārzemju pircēji, kas pēc īpašuma iegādes vēlas saņemt termiņuzturēšanās atļauju.

Nedaudz pieaudzis pieprasījums pēc privātās apbūves zemes gabalu iegādes. Interese palielinās, jo piedāvājumā par pircēju iespējām atbilstošu cenu trūkst gatavu privātmāju ar racionālu plānojumu un platību, teikts pārskatā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+