×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. augusts, 2017
Drukāt

Vasara ir viltus ziņu laiks. Saruna ar vēsturnieku Juri Ciganovu (12)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

“Tuvojoties valsts simtgades gadam, ar vēsturi saistīto melu ziņu uzbrukumi Latvijai tikai palielināsies. Būs centieni pierādīt, ka tas, kas notika 1918. gadā, bija nenozīmīgi, nelikumīgi, ka valsti nodibinājusi “nacionālistu saujiņa”, līdz ar to Latvija gan tad bija “neizdevusies valsts”, gan arī tagad tāda ir,” brīdina vēstures doktors, Kara muzeja direktora vietnieks JURIS CIGANOVS. Šādus mērķus var mēģināt sasniegt, piemēram, attiecīgi atlasot un interpretējot kādus dokumentus vai izņemot no tiem “vajadzīgās” vietas. “Diemžēl jārēķinās, ka vismaz daļa Latvijas iedzīvotāju apgūst zināšanas par vēsturi tieši no tādiem vēstījumiem,” teic Ciganovs.

Pēdējā laikā vēstures “piesitiens” viltus ziņās patiesi palielinājies. Tiesa, tur netrūkst lietu, kuras jau agrāk ne reizi vien dzirdētas.

Juris Ciganovs: Iespējams, vēstures melu ziņu šobrīd tiešām ir vairāk, taču tās bija apritē, vēl pirms mēs vispār sākām runāt par hibrīdkaru, “troļļiem”, pirms sociālie tīkli tām pavēra jaunas iespējas un mēs sākām pievērst tām lielāku uzmanību. Tā ar melu ziņu tematu atgriešanos apritē notiek ik pa laikam – te to ir vairāk, te mazāk. Kaut tās pašas “baltās zeķbikses” – “baltiešu snaiperes” Čečenijā!

Pie pēdējā laika kurioziem nāktos pieskaitīt telekanāla “Zvezda” stāstu par “Latvijas Hitleru Ulmani”…

Tas ir gadījums, par kuru NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts “Latvijas Avīzei” jau izteicies, ka katrai viltus ziņai pakaļ izskraidīt nevar. Ja cilvēks raksta tikai rakstīšanas pēc un saraksta pilnīgas muļķības, tad tur pat īsti nav ko atspēkot. Minētais Krievijas armijas telekanāla materiāls ir tieši tāds murgains sagrābstījums – Latvija tur sistemātiski tiek jaukta ar Lietuvu, minēts, ka Kārlis Ulmanis organizējis apvērsumu, lai gan Jānis Čakste un Zigfrīds Anna Meierovics esot bijuši populārāki par viņu. Tas nekas, ka 1934. gadā abi jau sen kā bija miruši. Vēl tur uzstājas kaut kādi “eksperti”, “vēsturnieki” un “publicisti”, kurus pirmo reizi dzirdu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. atceros, mēs ebrejeļus no vācu zemcilvēkiem paglābām Atbildēt

  piemēram tāds krancis kā gordonels atbalsta rotšildmēslus, – Latvijas izzadzējus, šī bailīgā žurka !

 2. Romas pāvests Francisks: Trešais pasaules karš jau ir sācies, 13.09.2014.
  ==================================================================
  Karā kā jau karā – depopulācija, emigrācija un viltus ziņas, lai pilsonīšiem apziņa neapskaidrojas. Par kādiem NATO tankiem varēja 1946.g. tenkot, 21.gs. hibrīkarš notiek ar citām metodēm.
  Drīzumā Latvijas iedzīvotāju skaits būs par 1 000 000 samazinājies (kopš 1991.g.), bet ciganovi tik maļ un maļa par Kremļa propagandu. Pamācās vismaz no LTV Panorāmas:” Satraucošas ziņas pienāk gan no dzemdību nodaļām, gan statistiķiem. Šogad Latvijā pirmajā pusgadā piedzimis gandrīz par 1000 bērniem mazāk nekā pērn. Un, analizējot datus, redzams, ka demogrāfiskā bedre turpināsies. Tas savukārt nākamajos gados nozīmē bērnudārzu un skolu slēgšanu, bet ilgtermiņā pieprasa arī gudru imigrācijas politiku, lai trūkstošās darba rokas un neesošos nodokļu maksātājus aizstātu ar citiem. Tematu pētīja Aija Kinca.” ( Demogrāfijas dati – satraucoši / You Tube, 06.08.2017.)

 3. Rietumos liela daļa amatpersonu tad ir atvaļinājumos un reakcija ir novēlota. Tā tas starp citu bija ar iebrukumu Gruzijā 2008. gadā un Ukrainas notikumiem 2014. gadā.

  šī jau arī ir pērle no vēsturnieka puses un turpmāk rakstā arī pietiekami.
  par zemo dzīves līmeni Ukrainā zinu no tiešiem avotiem (dzīvo radi), ne no televīzijas, principā neskatos , bet izlasot internetā LSM vēstījumus un “ziņu” virsrakstus, viss ir tieši tāpat kā šai rakstā tiek stāstīts par Krieviju.

 4. А у самого мордочка круглая такая, видимо живёт не плохо совсем за государственный то счёт. И глазки такие честные пречестные, аж противно. И сам ведь врёт, говорит полуправду и врёт опять! «Хороший» такой историк.
  Сто лет назад государство ваше образовалось в условиях немецкой оккупации, это факт. Ульманис совершил переворот и разогнал сейм, фактически был диктатором и симпатизировал нациоонал-социалистическим идеям. Тоже факт. Может и не явный фашист, но точно не ангел. Легионеры ваши маршами ходят, празднуют, а присягали они кому? Гитлеру! На чьей стороне воевали? На стороне фашисткой Германии в войсках СС! Отрицать будете?!
  Партизаны ваши по лесам бегали, не с армией ведь воевали, а с мирным населением И финансировало их ЦРУ, в значительной мере. Кто напал на миротворцев в Цхинвале? Грузия напала!
  Врать надо тщательнее.

  • Tavējie ,kā atnāca laupīdami ,slepkavodami ,izsūtīdami..Labak pastāsti par šo..Vel domā te smadzenes skalot savā kirilicā ar kaut kādiem svārstītiem itkā vēstures faktiem,kuri nav pat hronoloģiskā secībā.Galvenais ka vārīties svā stilā .Varbūt kāds kurš nepārzina vēsturi noticēs…Paskaties uz sevi no malas!Varbut ir vērts nodarboties ar ko godīgāku,neka šantāžu un meliem.Dievs tacu visu redz…

   • Вот и посмотрите на себя самих со стороны! Изоврались уже вконец, назовите наконец цифры «ограбленных, убитых, высланных» и сравните их с другими цифрами, но уже от ваших действий! И вспомните, кто писал доносы на своих соседей, не вы ли? И я не историк, чтобы соблюдать хронологию. И вы сами себя шантажируете.
    Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

  • Pēc apvērsuma K.Ulmanis veica maigas represijas pret pērkoņkrustu,grafista izpratnē fašistiem ,ieslodzīdams tos cietumā un vēlāk izsūtīdams tā vadoni Gustavu Celmiņu no Latvijas.,,Fašists,, Celmiņš brīvprātīgi iestājās Somu armijā un karoja pret sarkaniem okupantiem 1939.g.1941.g. ,,fašists,, Celmiņš ar vācu armiju ienāca Latvijā un ieņēma augstu amatu latviešu pašpārvaldē.,,Fašists,, Celmiņš vīlās vācu okupantu politikā un sāka sabotēt vācu rīkojumus ,par ko tika atmaskots un ieslodzīts koncentrācijas nometnē ,barakā kas domāta augstākiem amatvīriem pāraudzināšanai.Celmiņa vieninieka kamerai vienā blakus kamerā bija ieslodzīts vācu spiegu šefs Kanariss,otrā gūstā saņemtais SA lidotājs – Kokorins , Molotova māsas dēls.
   No ieslodzījuma koncentrācijas nometnē Celminu atbrīvoja amerikāņu armija.
   Ieslodzīdams cietumā no psrs iesūtītas spiegus ,K. Ulmanis faktiski tiem izglāba dzīvību ,jo tie tika izsaukti uz Maskavu nošaušanai,jo tur pēc inerces turpinājās 1937.,,tradīcijas,,

   • Интересные факты. По вашему, он герой достойный памятника? Так флаг вам в руки, действуйте.
    Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 5. Trołłu valdnieks būs iznīcināts un tā galms sabradāts dubłos varēsim brīvi dzīvot.

 6. Diemžēl, bet vērojot pus-vēsturnieku apaļos vaigus, jāsecina – viena kauja ir zaudēta, taču “cīņa vēl nav galā!” (Rainis). Atcerēsimies 1918.g.18.novembrī, lai neo-liberālisma ideologu sataisītajā miglā nepazaudētu nosprausto kursu:” Mūsu gala mērķis paliek sociālistiskā Latvija sociālistiskā tautu savienībā.” Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas vārdā Dr. Pauls Kalniņš ( Izraksts no Tautas padomes svinīgās sēdes protokola par Latvijas valsts pasludināšanu.)

 7. Slidens temats ,izrādās.Tādu nepakometēsi.

 8. Nu bravo!Bet kāpēc no troļļiem atskaitīti paideri un urbanoviči,vai melu kājiņas neaug tieši no ietekmīgajiem nevis nezinīšiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+