Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
8. decembris, 2015
Drukāt

Vasarā Rīgā plāno iestādīt desmit valriekstu stādus (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Šodien Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs Rātsnamā uzņēma šveicieti Šahverdi Ahadovu, kurš īsteno projektu par valriekstu koku audzēšanas veicināšanu Eiropas valstīs, un vēlas Rīgai dāvināt desmit augstvērtīgus šķirnes “Franquette” valriekstu koku stādus, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

Kociņu stādīšana tiek plānota 2016. gadā, kad apritēs 25 gadi, kopš Šveice kopā ar citām Eiropas valstīm atzina atjaunoto Latvijas neatkarību. Kociņi būs kā Šveices un Latvijas draudzīgas sadarbības un miera simbols.

Projekta īstenošanai apsvērti divi iespējamie parki: Ēbelmuižas parks, kur jau aug šogad pārstādītais riekstkoks, un Daugavmalas gājēju promenāde Ķengaragā. Katrā Daugavas krastā plānots iestādīt piecus valriekstu kociņus.

Valrieksti ir estētiski pievilcīgi platlapu koki, tomēr rieksti Latvijas klimatā nenogatavojas.

Š. Ahadovs ar valriekstu koku audzēšanas popularizēšanu nodarbojas no pamatdarba brīvajā laikā kopš 2009. gada. Viņa idejai atsaukušās vairākas pilsētas un privātpersonas ne tikai Šveicē, bet arī Austrijā, Vācijā un Francijā, kur iestādīti jau vairāk nekā 5000 kociņi. 2016. gadā Ahadovs savā vides projektā pirmo reizi plānojis iesaistīt Baltijas un Austrumeiropas valstis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. man miskastē aug kādi 30 Atbildēt

    Vietas kur audzēt nav, izravēt žēl. Un visi jau no Latvijā izaugušajiem riekstiem. Ēdami, tikai drusku mazāki kā veikalā pērkamie.

  2. Tomēr rieksti Latvijas klimatā nogatavojas!

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+