Mobilā versija
+14.5°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Vasara vienos priekos: pilsētas svētku ceļvedis

1. Rožu svētki Tukumā

1no4
Foto no Rojas novada pašvaldības arhīvaFoto no Rojas novada pašvaldības arhīva

No 24. līdz 26. jūlijam jau divdesmito reizi tiks svinēti Tukuma pilsētas svētki ar devīzi “Uz Tukumu pēc smukuma”. Jubileja arī Tukuma kļūšanai par mazpilsētu (570) un Krievijas ķeizarienes Katrīnas II doto pilsētas tiesību iegūšanai (220), kas iekrīt tieši rožu ziedēšanas laikā. Turklāt Tukuma apkaimē darbojas tālu izdaudzināti rožaudzētāji, tādēļ svētki nes ziedu karalienes vārdu.

– Svētku pirmā diena būs veidota kā citādu sajūtu diena. Iedzīvotāji tiks aicināti baudīt mākslu un aktivitātes Pils ielā un policijas pagalmā. Durbes estrādē notiks mūsdienu deju lielkoncerts, kura dalībnieki izdejos XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru. 25. jūlijā Brīvības laukumā varēs izjust seno laiku atmosfēru – spēlēs lauku muzikanti, risināsies dažādas aktivitātes un cīņu paraugdemonstrējumi. Harmonijas iela atkal pārtaps par mākslinieku ielu, kur izmēģināt roku radošajās darbnīcās. Melnezera trasē dosies skrējēji, bet dienas izskaņā visi vienosies kopīgā gājienā uz Durbes estrādi, kur izskanēs svētku lielais koncerts un nograndīs salūts, – vēsta izdevuma “Tukuma Laiks” redaktore Anda Andžāne.

  1. Rožu svētki Tukumā
  2. Līgatnes Papīra svētki
  3. Krāslavieši pārsteigs ar latgaliešu labumiem
  4. Citi vasaras nozīmīgākie pasākumi

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+