Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
24. augusts, 2016
Drukāt

Vasarā visvairāk skolēniem darba vietas piedāvājusi “Maxima”

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts subsidētajā skolēnu nodarbinātības programmā visvairāk skolēnu pie sevis aicinājis uzņēmums “Maxima”, kā arī Tukuma novada dome.

31.augustā noslēgsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotais skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums. NVA filiālēs visā Latvijā šovasar kopumā bija apstiprinātas 4215 darba vietas, ko skolēniem piedāvāja 421 darba devējs.

“Maxima” skolēniem piedāvāja 231 darba vietu, Tukuma novada dome – 120, “Olimpiskais centrs “Ventspils”” – 104, “Lido” (87), bet lidosta Rīga” 81.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai piešķirtais finansējums šogad bija 844 506 eiro, iesaistāmo skolēnu plānotais skaits – 4215, taču reģistrēto pretendentu daudzums bija krietni lielāks – vairāk nekā 11,5 tūkstoši.

Viens no šā pasākuma mērķiem ir sniegt jauniešiem praktisku priekšstatu par darba dzīvi – kas ir darba tirgus, darba intervija, konkurētspēja, darbinieku atlase, darba līguma noslēgšana, darba pienākumi un darba attiecības.

Pirmo divu vasaras mēnešu laikā skolēnu nodarbinātības pasākumā piedalījās 3077 jaunieši. Visvairāk skolēnu bija nodarbināti palīgstrādnieka, pārdevēja palīga, labiekārtošanas strādnieka, skolotāja palīga, apkopēja, viesmīļa, uzkopšanas darbu meistara, iesaiņotāja un virtuves darbinieka profesijā. Taču darba devēji skolēniem deva iespēju izmēģināt savas spējas arī tādās profesijās kā multimediju dizaina speciālists, bibliotekāra palīgs, dekorētājs, fotogrāfs, ekskursiju gids, jaunākais fondu glabātājs, kultūras pasākumu organizators, lidostas aviodrošības dienesta darbinieks, reklāmas aģents un citās.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+