×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Vasaras krāšņums Ingas Pērkons gleznās 


ReklāmfotoReklāmfoto

Galerijā “Mākslas banka” līdz 30. aprīlim skatāma mākslinieces Ingas Pērkons izstāde “Saules deja magonēs”. Izstāde – par sauli, par prieku, par mīlestību. Viņas gleznas piesaista ar īpašu gaismu un siltumu, ko tās izstaro.

“Mans izteiksmes veids ir krāsas. Cik vien sevi atceros, vienmēr esmu bijusi krāsu pasaulē un ar otu pie audekla. Ļoti patīk gleznot, daru to ar prieku un aizrautību. Gribu atainot pasauli tik krāšņu, kāda tā ir! Manos darbos zaļo pļavas un zied vienkāršas pļavu puķes, rotaļājas saule un peļķēs atspīd debesis. Ar saviem darbiem aicinu cilvēkus pamanīt, apzināties, cik skaistā, krāsainā pasaulē mēs dzīvojam, cik katrs augs vai puķe, vai vienkārši zaļa zāle ir skaista. Tādēļ gleznās galvenokārt atainotas Latvijas skaistās ainavas un ziedi,” tā par savu daiļradi stāsta māksliniece Inga Pērkons.

Ingas darbi ir saules, prieka un mīlestības pilni. Vērojot gleznas, rodas sajūta, ka esi ziedošā pļavā, skan putnu balsis un var ļauties vēja un saules staru glāstiem un ieelpot zāles smaržu, lūkojoties balto mākoņu kupenās, ir tikpat liela iespēja, ka samirksi siltā lietū vai saslapsi rasā. Veroties mākslinieces darbos, nevilšus rodas vēlme uzpīt pieneņu vainagu, iespraust puķes matos un smieties kā mazam bērnam, tā piepildot sevi ar dabas mieru. “Sevi izdziedu caur ziedlapiņām, caur plaukstošiem pumpuriem un putnu balsīm. Tik vien, un tik daudz!” teic pati māksliniece.

Izstāde kā zieds uzziedinās vasaru pilsētā, atsauks atmiņā austošos rītus, ziedošas pļavas, saules rotaļas magonēs, pienenēs un pat suņuburkšķos no mūsu Latvijas vasarām.

Lielākā daļa Ingas gleznu atrodas privātkolekcijās Latvijā un ārpus tās robežām. Māksliniece atzīst, ka daudzās notikušās izstādes ciparos nav saskaitītas, jo svarīgs ir tikai mirklis, kurā esam tagad. “Šobrīd priecāšos, ja, lūkojoties manos darbos, sajutīsiet, izbaudīsiet to, ko es jūtu, esot dabā, esot krāsās.” Inga neslēpj, ka izlikt apskatei savas gleznas izstādē ir kā izģērbties un būt kailam citu priekšā: “Dvēsele ir vaļā. Ikviens, kurš vēlas, spēj to sajust. Vārdiski vari teikt jebko, taču darbi parāda, kāds savā dvēselē esi patiesībā. Noslēpties vairs nav iespējams.”

No latviešu gleznotājiem Ingai tuvākie ir Konrāda Ubāna, Miervalža Pavloviča, Leo Kokles, Staņislava Kreica un Edgara Vintera darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+