Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
20. maijs, 2014
Drukāt

Vasaras nogalē Sēlijā gaidīs jauns kamermūzikas festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šī gada 8.-10. augustā brīvdienu mājā “Susēja” Aknīstes pagastā notiks alternatīvs kamermūzikas festivāls “Sansusī”, portālu LA.lv informēja Ieva Vītiņa.

Trīs dienu laikā iekoptā pļavā būs iespēja piedzīvot 16 dažādus notikumus. Idejas autors Latvijas Nacionālās operas solists Armands Siliņš: “Radās ideja apvienot divu žanru festivālus – kamermūzikas festivālu, kuri parasti notiek vairākas nedēļas ar vienu koncertu reizi pāris dienās un telpās, un roka/popa festivālu, kuri parasti notiek nedēļas nogalē, ārā, ar plašu koncertu programmu, dzīvošanu teltīs un ballītēm līdz otrajiem gaiļiem. Mūsu festivālā “Sansusī”, kas atvasināts no franču valodas vārda sans souci (bez rūpēm, bez raizēm), mēģināsim apvienot spilgtākās kvalitātes no šiem abiem žanriem. Festivāls notiks augusta otrajā nedēļas nogalē, brīvā dabā atpūtas mājas “Susēja” teritorijā. Trīs dienu laikā notiks 14 koncerti un divas izrādes bērniem. Būs prieki gan pieaugušajiem, gan bērniem.”

Festivālā ar savu uzstāšanos viesosies tādi mūziķi kā operas solisti Ieva Parša, Sergejs Jēgers, ar speciāli šim festivālam gatavotu turku klasisko solo dziesmu un āriju koncertu Murats Karahans, ģitārspēles virtuozs Kaspars Zemītis, Lielās mūzikas balvas laureāti Ieva Ezeriete, Herta Hansena un Ēriks Kiršfelds u. c., muzikālas apvienības kā “Brokastis četratā” un “Undertango”. 8. un 9. augusta vakars noslēgsies ar gandrīz klasiskiem nakts koncertiem, kuros varēs izkustināt kājas dejās ar Jēkaba Nīmaņa orķestri un grupu “Big Al & The Jokers”. Festivāla ietvaros notiks Andra Dzenīša opusa “Vīriešu dziesmas” baritonam (Armands Siliņš) un klavierēm pasaules pirmatskaņojums.

Festivāla programmā būs speciālas darbnīcas un pasākumi arī bērniem, kā Latvijas Leļļu teātra izrāde “Joka pēc alfabēts”, īpašs vakara koncerts un Zīmējumu teātra izrāde.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+