×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Vasaras saulgriežu tradīcijas no visas pasaules saplūdīs Mežaparkā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

21. un 22.jūnijā Mežaparkā “Rīga 2014 saulgriežu” ietvaros notiks Pasaules saulgriežu festivāls, kurā piedalīsies kolektīvi no astoņām valstīm, tostarp no Indijas un Kolumbijas, ļaujot iepazīt saules svinēšanas tradīciju daudzveidību, portālam LA.lv pavēstīja Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris.

Pasaules saulgriežu festivāla programmu veidos dziesmas, dejas un rituāli, sākot ar pašmāju un tuvāko kaimiņu skanīgākajiem līgotājiem, Rumānijas un Maķedonijas tautas tradīciju atspoguļojumu, līdz pat saulainajam Tbilisi džezam un Kolumbijas perkusiju ritmiem. Piedalīsies: “Kokle”, “Laiksne”, “Oglīte” (Latvija), Brēmenes koris “Bremer RathsChor” (Vācija), folkloras grupa “Tarbatu” (Igaunija), Fokšani folkloras ansamblis “Tara Vrancei” (Vrančas apgabals, Rumānija), tradicionālās mūzikas grupa “Tanec” (Maķedonija), Tbilisi džeza ansamblis “Tbilisi Big-Band” (Gruzija), Tato Marenko, Gudžarati folkgrupa “Saptak” (Indija) un “via 40” (Kolumbija).

Festivālā notiks dažādu valstu tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklases, radošajās darbnīcās būs iespējams iemācīties pīt Līgo un Jāņu vainagus. Amatnieku teltīs mācīs pagatavot saulgriežu mūzikas instrumentu, bet zāļu sievas palīdzēs trejdeviņu zālīšu ziepju vārīšanā. Apmeklētāju “savārītās” ziepes tiks iesaiņotas lina audumā un pārsietas ar aukliņu, lai noderētu kā dāvana.

“Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros būs skatāms arī krāšņs deju uzvedums “Lec, saulīte!”, mūziķi no visas pasaules demonstrēs savu redzējumu par saulgriežu svinēšanu, Latvijas un citu valstu alu varēs degustēt “Pasaules alus parādē”, amatniekus un tirgotājus pulcēs “Rīgas saulgriežu gadatirgus”, bet noslēgumā 22. jūnijā notiks sadejošanās un sadziedāšanās visas nakts garumā.

Pasaules saulgriežu festivāls notiks 21. un 22. jūnijā no plkst.12:00 līdz 21:00 pļavā pie Mežaparka Lielās estrādes. Ieeja pasākumā bezmaksas.

Par Līgo svinībām citur Latvijā plašāk lasiet ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+