Praktiski
Mājas

Vasarīga galda klājuma akcents – košas dabas veltes 0

IKEA publicitātes foto

Vasara jau ir pilnbriedā, un maltīte šomēnes izdodas īpaši krāsaina un bagātīga. Tāpēc galda klājumā var iztikt bez koša vai smaga tekstila, galvenā akcenta vietu atstājot krāšņajām dabas veltēm.

Galda celiņš un salvetes. Klājumā var izmantot tikai galda celiņu un salvetes ar zīmējumu. Galda centrā gareniski klāj celiņu (var izmantot arī lina dvieli), bet zem katras personas šķīvja – salveti. Salvetes nav obligāti jāsaskaņo ar celiņu, brīvi eksperimentējot. Tās var būt harmoniskos toņos, bet ar dažādu dekoru. Galvenais, lai kopējā noskaņa būtu viegla un vasarīga. Šis galda klājums nav iedomājams bez ziediem – interesanti izskatīsies, ja šķīvjus saskaņos ar ziedu krāsu.

Salvetes galda tonī. Uz tumša galda labi izceļas balti vai gaiši trauki, bet uz tiem efektīgi izskatīsies galda tonī piemeklētas salvetes. Līdzīgi arī otrādi – gaišs galds, tumši trauki un gaišas salvetes. Galvenais akcents šādā klājumā – koši augļi un dārzeņi.

Trauki ar vasarīgu zīmējumu. Uz caurspīdīga stikla galda lieliski izskatīsies krāsaini šķīvji ar ziedu, augļu vai dabas ainavas motīviem. Lai trauki uz galda nešķindētu, var izmantot pavisam nelielus, neitrālus paliktņus zem šķīvjiem.

Klasiski un grezni. Romantikas un klasikas cienītājiem derēs porcelāna trauki, kas komplektēti ar sudraba galda piederumiem, ko papildina ar baltām lina salvetēm vai mežģīņu salvetēm un paliktņiem.

Ziedu kompozīcijas. Ja klājums paredzēts svētku reizei, tā noformēšanā var izmantot nelielus ziedu puš­ķīšus, ko novieto uz katras personas šķīvja, bet lielāku šādu pašu kompozīciju kārto vāzē galda centrā.

Saistītie raksti

Lauku stilā. Noskaņas radīšanai izmanto koka vai māla traukus, ko komplektē ar lina galda celiņu, paliktņiem vai salvetēm. Labi piestāvēs arī keramikas vai koka svečturi, pļavas puķu pušķi.

Galerijas nosaukums
LA.lv