×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

Vasarnīcu īpašniekiem Saulkrastos nebūs nodokļa atlaides (6)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Baltā kāpa pie jūras Saulkrastos.

Saulkrastu novada pašvaldība neplāno atsevišķi izdalīt vasaras mājokļus, lai par tiem būtu jāmaksā mazāku nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), aģentūrai LETA pauda Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis (VL-TB/LNNK).

Pat tas, ka persona vasarnīcu izmanto tikai vasarās, nenozīmē, ka pašvaldības infrastruktūra nav jāuztur visu gadu, bilda Grāvītis,norādīdams, ka, ja persona var atļauties vasarnīcu, jāspēj arī par to nomaksāt NĪN.

Grāvītis nenoliedza, ka no iedzīvotāju puses ir neizpratne par pašvaldības piekopto taktiku, taču atzīmēja, ka vietvarās, kur arī par mājokļiem, kuros neviens nav deklarējies, tiek prasīts augstāks NĪN, piemēram, Rīgā vai Carnikavas novadā, šī rīcība nav raisījusi tādas emocijas.

Arī Limbažu novada pašvaldība tuvākajā laikā neplāno pārskatīt NĪN attiecinājumā uz vasarnīcām, aģentūrai LETA pavēstīja pašvaldības vadītājs Didzis Zemmers (ZZS).

Jautājums prasot analīzi un iedziļināšanos, jo, piemēram, vasarnīcu teritorijās ir iedzīvotāji, kas visu cauru gadu dzīvo vasarnīcā. Tiesa, viņš nenoliedza, ka ir instrumenti, ar kuriem tad noteikt, kā mājoklis tiek apdzīvots – tas ir, elektrības patēriņš un atkritumu apsaimniekošana.

Šobrīd Saulkrastos visiem mājokļiem tiek piemērots vienāds NĪN, savukārt īpašumos, kur neviens nav deklarēts, jāmaksā par 1,5% augstāks NĪN, paskaidroja Grāvītis. Šobrīd aptuveni trešajā daļā mājokļu neviens nav deklarējies.

Šī gada pirmajos mēnešos deklarēto iedzīvotāju skaits pieaudzis par 200 līdz 250 cilvēkiem, minēja Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. un pareizi, tos būdeļniekus vajag drāzt kā kaimiņu āžus, visus apkārtējos mežus piemēslojuši, atkritumu līgumus neviens slēgt negrib.

  2. Padomju laiki beigušies ,tagad vasarnīcas spēs uzturēt tikai bagāti un turīgi cilvēki ,strādniekam ar minimālo algu vai pensionāram ar padomju gados nopelnītu pensiju vasarnīcas nebūs pa kabatai.Jāpārdod kamēr vēl vasarnīcas nav atņēmuši par nodokļu parādiem ,taču daļa cilvēku nespēj pielāgoties laika prasībām ,vasarnīcas uzturēt nespēs ,taču nepārdos un nemaksās nodokļus ,pēc laika tiesas izpildītāji būs klāt ,vasarnīcas atņems un tad tik rakstīs un sūdzēsies ,bet paši būs vainīgi ka laikus netika vaļā no šīm būvēm kuras nespēj uzturēt.

  3. Ko gan var gribēt? Neba jau Grāvītis ar saviem atbalstītājiem, ieviešot atvieglojumus, domā par vietējo dzīves atslogošanu. Un arī par vasarniekiem netiek domāts. Atvieglojumi tiek piemēroti tikai ēkām. Jo “sūrāku” pili esi uzbliezis, jo lielāks kopsummā atvieglojums. Ja esi īpašnieks ēkai, kuras vērtējamam piecas vai sešas nulles , tad atvieglojums mērāms tūkstošos, bet kuram gan vietējam “ilgdzīvotājam” ir tik vērtas ēkas? Viņiem lielāko daļu no NĪN sastāda maksājums par zemi. (Tas reizēm ir pat 5 vai 10 reizes lielāks, nekā maksājums par ēkām.)

  4. Interesanti, ko tā Saulkrastu dome ir izdarījusi to vasarnīcu labā. Vai kaut viens iebraucamais ceļš tiek iztīrīts, vai apgaismojums ierīkots. Par kādu infrastruktūras uzturēšanu iet runa???!!! Šie nelieši tikai piepilda savus maciņus uz citu rēķina!

  5. Pašvaldības Latvijā, tas ir kaut kas tumsonīgs, mietpilsonisks, naidīgs valstij kopumā. Šīs deklaršanās tagad pārvērtušās par atklātu vēlētāju balsu uzpirkšanu’. Tas viss šādām “atpūtas vietu pašvaldībām” drīz vien beigsies ar pamatīgu pretsitienu: Ziemās tur dzīvojošie “iezemieši” nekādu pienesumu, izņemot minimāli minimālo NĪ nodokli, nepienes. Visi cer uz vasaru un vasarniekiem! Čau! mums arī tas viss sāk piegriezties – jātaisās vaļā no Omes mantojuma un varēšu par vasarnīcas uzturēšanai tērētajiem līdzekļiem paceļot pa viesu mājām Latgalē un aizbraukt uz siltiem ūdeņiem Kiprā. Gaidiet!

  6. Diez kādu “infrastruktūru” tad Saulkrasti uztur priekš vasarnīcām…tos kurus iedzīvotāji apmaksā paši saviem kooperatīviem, vai arī birkokrātus, kas atcerās iedzīvotājus vien tad, kad nav kas izdarīts ?
    Reti nekaunīga gvelšana, no viena nekaunīga vietvalža…Vasarnīcu īpašniekiem un kooperatīviem derētu apdomāt iespēju pievienoties Sējas novadam, kur vismaz pagaidām šāda cūcība nav novērota, jo šķiet, ka Saulkrasti šīs vasarnīcas un kooperatīvus uztver tikai un vienīgi kā sava maka pagarinājumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+