×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Vasarsvētkos ieskandina Austrumlatvijas koncertzāli

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Vakar Rēzeknē svinēja neparastus Vasarsvētkus, ko kristīgajā kalendārā dēvē arī par Svētā Gara dienu – šķita, pat saule un pērkons vēlas piedalīties pilsētai un visai Latgalei tik svarīgajā brīdī, kad sāk skanēt Latgales vēstniecība “Gors” jeb Austrumlatvijas koncertzāle, kas ir pirmā jaunuzceltā reģionālā koncertzāle Latvijā.


Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende sacīja: “No sirds apsveicu jūs, ka ir uzplaucis tik brīnišķīgs zieds – koncertzāle, kādas nav Rīgā. Ir vērts investēt kultūrā.”

“Šajā brīnišķīgajā jaunceltnē valdīs latgaliešu īpašais gars, kā mēs sakām, gors, šis spēcīgais latgaliešu vārds, kas sauks uz garīgām vērtībām,” uzsvēra SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” vadītāja Diāna Zirniņa. “Ikviens, kas kaut ko labu dara, savā ziņā ir vēstnieks. Mēs esam darītāji, mēs esam vēstītāji, mēs aicinām visus nākt, piedalīties un līdzdarboties. Šī neparastā ēka, kas vienmēr būs viesmīlīga mājvieta ne vien koncertiem, bet arī izstādēm, jaunrades darbnīcām, konferencēm, semināriem un daudz kam citam, būtībā ir izaicinājums ikvienam. Šī māja ir kā pasaka, kurai jānotic. Kāpēc šodien te ir arī tik daudz bērnu? Tāpēc, ka “Gora” viens no pamatuzdevumiem ir sadarbības veidošana ar izglītības ie-stādēm, lai kopā audzinātu un daudzinātu kulturālu un izglītotu sabiedrību.”

Vairāki runātāji uzsvēra, ka Austrumlatvijas koncertzāles, patiesībā reģionālā daudzfunkcionālā centra, atklāšanas pasākumi, kas turpināsies šomēnes un jūnija sākumā, ir kā zīme, ka pienācis laiks uz Latgali palūkoties kā uz iespēju vietu.

Sākot koncertzāles atklāšanas pasākumus, vispirms ieskandināja Latgales vēstniecības “Gors” divus jaunos koncertflīģeļus “Steinway & Sons”, ko Hamburgā no astoņiem instrumentiem palīdzējis izvēlēties populārais pianists Vestards Šimkus, kas Rēzeknē viesosies maija beigās. Pēc tam notika Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Latgales vēstniecības “Gors” simfoniskā orķestra koncerts ar Jāni Stafecki pie diriģenta pults. Skanēja Jāņa Ivanova Svinīgā prelūdija, Jo-zefa Haidna Pirmais koncerts čellam ar orķestri un Franča Šūberta Nepabeigtā simfonija.

No 20. līdz 26. maijam Austrumlatvijas koncertzālē norisināsies pirmā Latgales filmu nedēļa – demonstrēs gan profesionālās spēlfilmas, gan dokumentālās filmas, gan amatierfilmas. Filmu nedēļu ar stāstījumu “Ceļš uz Latgali” atklās režisors Jānis Streičs, pēc tam tiks demonstrēta viņa filma “Cilvēka bērns”.
Gaors4_AG_4

29. un 30. maijā notiks Latgales vēstniecības “Gors” nākamais atklāšanas pasākums – koncerts, kura pirmajā daļā būs dziesmu spēle “Ķēniņmeita. Latgales pasaka” ar simt dalībniekiem, galvenokārt bērniem un jauniešiem, bet otrajā daļā piedalīsies Liepājas simfoniskais orķestris, ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Vestards Šimkus, dziedātāji no Rēzeknes, Daugavpils un Cēsu koriem. 1. jūnijā uzstāsies latgaliešu grupas “Dabasu Durovys” un “Bez PVN”, 2. jūnijā notiks muzikāli teatrāls uzvedums visai ģimenei “Izlaidums Brīnumskapī”.

Jaunais Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs “Gors” devis iespēju no Rīgas atgriezties bijušajiem latgaliešiem, piemēram, Aija Eriņa kļuvusi par “Gora” mārketinga nodaļas vadītāju. Pēc mācībām Rīgā atgriezusies arī Evita Vitane, lai kļūtu par pasākumu producenti, un Ervīns Šaicāns Rēzeknē, kurš nu ir profesionāls gaismas operators.

“Saikni Latgale–Latvija–pasaule stiprināsim,” sola D. Zirniņa. “Arī tādējādi, ka pie mums uzstāsies slavenības, kam saknes ir Latgalē. Jau 29. un 30. maija koncertu kuplinās pasaulslavenā ērģelniece Iveta Apkalna no Vācijas, kurai saknes ir Rēzeknē, un operdziedātājs Krišjānis Norvelis, kas nāk no Viļānu puses.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+