×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Vasarsvētku šlāgeris Bīriņos

vasarsvetki_birinos_6

Uz ikgadējo Vasarsvētku svinēšanu aicina Bīriņu pils, kuras zaļajā dārzā 27. maijā, vasaras sezonas sākumā, klausītājus priecēs kupls pašmāju šlāgermūzikas grupu un izpildītāju pulks.

 

Kā jau ierasts, Bīriņu pils Vasarsvētkus atklās akadēmiskās mūzikas pārstāvju koncerts. Šajā reizē Pils zālē klausītāji aicināti uz pūšaminstrumentu kvinteta 
”5 – atā” koncertu. Tas dibināts 2001. gadā, un tā mūziķi ir sevi pierādījuši kā profesionāli instrumentālisti, kuri ikdienā strādā Latvijas labākajos akadēmiskās mūzikas kolektīvos – Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķi Rihards Šiliņš (trompete, pikolotrompete), Edgars Švembergs (trompete, flīgelhorns), Andris Ādamsons (mežrags), Sandis Bārdiņš (trombons), kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis Roberts Brants – tūba (LNSO). Pils zālē būs aplūkojama arī tekstilmākslinieces Lolitas Sīmanes gobelēnu izstāde “Pavasara simfonijas”. Pēc koncerta viesi aicināti uz tradicionālo svētbrīdi kopā ar mācītāju Ivaru Jēkabsonu un Vidrižu jaukto kori “Zvīgzna”.

Arī šogad Bīriņu pils senā parka ieskautajā pakalnā pie ezera klausītājus un skatītājus priecēs Vasarsvētku lielais šlāgerkoncerts. Tajā pils saimniece Solvita Muižniece šoreiz aicinājusi uzstāties gan Latvijas Radio balsi Robertu Ošiņu un viņa grupu “Dakstiņi”, gan dziedātāju Viktoru Zemgalu, gan grupas “Apvedceļš” un “Bruģis”, Hariju Joniškānu, apvienības “Zaļais Irsis”, “Teqila band”, “Vēja Runa”, “Novadnieki”, “Flora”, “Jūrkant”, “Roja”, “Emburgas zēni”, “Tālbraucēji” un vēl vairākus tautā iecienītus ansambļus. Par omulīgu atmosfēru un neiztrūkstošo joku gādās koncerta vadītājs, Dailes teātra aktieris Andris Bērziņš.

Savukārt šlāgerkoncerta starplaikos uzstāsies viesi no Lietuvas – Panevēžas rajona apvienotais pūtēju orķestris “Aukštyn”, bet viņiem pievienosies tautieši, deju grupa “Fiva”, kā arī Krimuldas vidējās paaudzes deju grupa “Dzirnakmeņi”. Paralēli, kā ierasts, darbosies atrakcijas bērniem un pieaugušajiem, izjādes, amatnieku tirdziņš, bet iestiprināties varēs kafejnīcās un Pils restorānā.

 

Uzziņa

13.00 pūtēju kvintets “5–atā”, 14.20 svētbrīdis

15.00 šlāgerkoncerts

Šlāgerkoncerts – Ls 5 (pensionāriem Ls 3, bērniem no 7 – 14 gadu vecumam – Ls 1)

Šlāgerkoncerts un pūtēju kvinteta “5–atā” koncerts – Ls 10

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+