Uncategorized

Vasaru ieskandinās alus festivāls Vērmaņdārzā
 16

Reklāmfoto

Šajā nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. maijam, Rīgā Vērmanes dārzā tiks svinēts starptautiskais alus festivāls jeb “Latviabeerfest 2013”, kur apmeklētājus gaida plaša atpūtas, kultūras un sporta programma, kā arī tautā zināmu populārās un šlāgermūzikas pārstāvju uzstāšanās.


 

Rīgas Vērmaņdārzā trīs dienas norisināsies sportiskas, jautras un muzikālas vasaras ieskandināšana atraktīvā pasākuma vadītāja Armanda Simsona virsvadībā. “Latviabeerfest 2013” rīko pērn dibinātā biedrība “Alus brālība”, kas radīta ar mērķi atjaunot senās alus tradīcijas, izglītot un apvienot alus kultūras entuziastus.

Baudīt mūziku un, protams, nogaršot dažādus miestiņus aicināti ne tikai rīdzinieki, bet arī tuvāki un tālāki viesi. Notiks komandu spēles, rekordu uzstādīšanas sacensības, konkursi, populāru mūziķu uzstāšanās trīs dienas uz trim skatuvēm – mūzika, kas domāta ikviena gaumei un noskaņojumam.

“Pagājušajā gadā bija divdesmit septiņas tirdzniecības vietas, bet šajā gadā jau piecdesmit. 150 dažādas alus šķirnes un dažādi izklaides un atpūtas projekti,” par šā gada alus festivālu stāsta svētku izklaides rīkotāju pārstāve Maija Tālberga.

Festivālu 24. maijā (plkst. 16) ieskandēs atraktīvās kurzemnieces – Suitu sievas. Populārās un džeza mūzikas mīļotājus priecēs apvienība “Bunch of Gentlemen”, jauniešu rokgrupa “Colt”, “Bloody Heels”, “Apple machine” un citas. Savukārt vakarā (21.00) ar savu koncertprogrammu uz Lielās skatuves uzstāsies brāļi Auzāni un “Slavenais Jersikas orķestris”, koncerts būs klausāms arī Latvijas Radio 2 viļņos.

Piesātināta būs arī festivāla otrā dienā. Programmu no rīta (10.00) ieskandinās radošo bērnu un jauniešu studija “Zvaigžņu sala”, uzstāsies arī temperamentīgā muzikālā apvienība “Čigānzēni”. Turpinājumā klausītājus priecēs pašmāju kantrimūzikas grupa “Klaidonis”, kā arī atraktīvais akordeona virtuozs Sergejs Ivanovs un dažādas jauniešu mūziķu grupas. Dienu noslēgs grupas “PeR” un “Bermudu divstūris”

Festivāla trešās dienas rīta cēliens tiks atvēlēts bērnu muzikālām rotaļprogrammām. Uzstāsies arī populārā grupa “Triānas parks”, savukārt vēlāk būs skatāms komiķes Jolandas Suvorovas humoršovs, kabarē apvienība “Gapoljeri” un daudzi citi mākslinieki un mūziķu apvienības. Festivāls noslēgsies ar leģendārās grupas “Pērkons” uzstāšanos, Latvijas rokmūzikas veterāni Vērmanes dārzā koncertēs grupas Latvijas tūres “Sapumpurots zars” ietvaros.

Kā sola festivāla rīkotāji, katru festivāla dienu notiks spēka, veiklības, prāta un atjautības sacensības visai ģimenei, atrakcijas, komandu spēles, stafetes, dažādu rekordu uzstādīšana, virves vilkšanas sacensības starp alus darītavu faniem, titulu “Spēcīgākais krampis”, “Skaļākā rīkle”, “Mis Latviabeerfest 2013”  noteikšana, “Dullā desmitnieka”, spēkavīru un Bučošanās sacensības.

“Esam parūpējušies, lai Vērmanes dārzā labi justos jebkura temperamenta, gaumes un vecuma apmeklētājs,” uzsver svētku izklaides producents Aigars Dinsbergs. “”Latviabeerfest” redzu kā svētkus, kuros, apvienojot spēku, atraktivitāti, inteliģenci un tautas humoru, pulcējas ikviens ģimenes loceklis un katrs tajā atrod sev tīkamāko nodarbi un atpūtas iespēju.”

 

LA.lv