Sports
Ziemas sports

Daiļslidotāja Vasiļjeva veltījums Latvijas jubilejai 6


Deniss Vasiļjevs
Deniss Vasiļjevs
Foto – Juris Bērziņš-Soms/”Sports”

“Esmu ļoti lepns par iespēju pirmo reizi startēt olimpiskajās spēlēs un veltīšu to Latvijas simtgadei,” Phjončhanā pacilātā noskaņojumā ieradies daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs

Īso programmu daiļslidotāji izpildīs piektdien, izvēles programma būs sestdien, abas reizes sacensības uzsākot trijos naktī pēc Latvijas laika. “Olimpiskā kustība ir kas vairāk nekā tikai sacensības, un šī ir lieliska iespēja to iepazīt,” atzīst Vasiļjevs, kuram atklāšanas ceremonija radījusi divējādas sajūtas – klātienē viss izskatoties pieticīgāk nekā televīzijas ekrānā. Tiesa, iešana kopā ar citiem Latvijas sportistiem bijis liels gods.

Pirmdiena Denisam ­Phjončhanā bija brīva, un viņš kopā ar savu treneri Stefanu Lambjēlu un menedžeri Kristoferu Trevisanu devās pastaigā pa blakus esošās Japānas jūras piekrasti, vēlāk publicējot laiskas fotogrāfijas sociālajos tīklos. Jauneklis ir ļoti zinātkārs, pirms lidošanas uz Korejas pussalu daudz lasījis par vēsturi un konfliktu, kas sašķēla valsti demokrātiskajā un komunistiskajā režīmā, un pauda pārliecību, ka atgriezies pārzinās daudz faktu jau kopš viduslaikiem.

Janvārī Eiropas čempionātā Maskavā Deniss Vasiļjevs izcīnīja ceturto vietu, kas viņam radīja milzīgu motivāciju vēl cītīgākam darbam, lai turpinātu sevi pilnveidot: “Mans galvenais uzdevums katrās sacensībās ir parādīt pašu labāko – nav svarīgi, vai tas notiek Daugavpilī vai pasaules čempionātā. Vienmēr eju uz maksimumu. Olimpiskajās spēlēs manā programmā salīdzinājumā ar Eiropas čempionātu būs papildinājumi, ne būtiski, taču daudzas mazas nianses kopējo ainu padarīs krāsaināku.”

Izpildot četru apgriezienu lēcienu, Vasiļjevs Maskavā krita un kopā ar treneri Stefanu Lambjēlu nolēmuši, ka Phjončhanā to nemēģinās. “Grūti pateikt, kad četrkāršais lēciens parādīsies manā arsenālā. Vairākas reizes mēģināju, bet nesekmīgi. Treniņos cītīgi slīpēju, tas ir ļoti smags darbs. Pagaidām ar četrkāršo lēcienu visu programmu nevaru izpildīt tīri pat treniņos,” norāda daiļslidotājs.

Lambjēls 2006. gadā Turīnā kļuva par olimpisko vicečempionu un uzskata, ka līdzīgos augstumos reiz var pacelties arī Deniss, bet ­Phjončhanā daugavpilietis var pacīnīties par vietu starp labākajiem 12 daiļslidotājiem. Iepriekšējos divos gados pasaules čempionātā Vasiļjevs ierindojās 14. vietā.

Saistītie raksti

Denisam dzimtā valoda ir krievu, bet intervijās viņš labprāt runā angliski – tā apgūta ļoti augstā līmenī. Taču jauneklis nevairās ar medijiem komunicēt arī latviski, un šķiet, ka arī tajā ir progress. “Tikai pirms trim dienām sāku atsvaidzināt zināšanas,” viņš atzinās Latvijas olimpiskās komandas prezentācijas pasākumā janvāra beigās. “Ļoti gribu atcerēties visu, ko mācēju iepriekš, un runāt tekošāk. Ja sakāt, ka mana latviešu valoda uzlabojas, ļoti priecājos, bet zinu, ka vēl varu augt, un ceru, ka nākamreiz mans vārdu krājums jau būs lielāks.”

Latvijas delegācijas jaunākajai sportistei Diānai Ņikitinai (17) daiļslidošanas sacensības būs nākamajā trešdienā un ceturtdienā.

LA.lv
LA
LA.lv
Sports
Mazajai šahistei Marijai Kuzņecovai septītā vieta pasaules čempionātā kadetiem
9 stundas
LA
LA.lv
Sports
Merzļikinam Šveices čempionātā “nozog” vārtu guvumu
10 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
VIDEO: “Lightning” hokejists 91 sekundes laikā gūst trīs vārtus
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 1
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
3 stundas
LE
LETA
Sports
Kitijai Laksai līdzīga trauma kā Porziņģim – sezona noslēgusies
1 stunda