Sports
Ziemas sports

Sākas Eiropas čempionāts daiļslidošanā, Latvijas cerība Vasiļjevs labā formā0


Deniss Vasiļjevs izpilda lēcienu “Grand Prix” posmā Francijā.
Deniss Vasiļjevs izpilda lēcienu “Grand Prix” posmā Francijā.
Foto: AP/SCANPIX/LETA

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā šodien sāksies Eiropas čempionāts daiļslidošanā, uz kuru daugavpilietis Deniss Vasiļjevs ieradies labā sportiskā formā un centīsies vismaz atkārtot pērn izcīnīto ceturto vietu.

“Deniss jūtas labi. Kopš pēdējām sacensībām novembrī viņš lieliski pastrādājis treniņos un ir progresējis, tāpēc ar pārliecību gaida čempionātu,” “LA” pastāstīja Vasiļjeva menedžeris Kristofers Trevisans. Daugavpilietis šosezon “Grand Prix” posmos Japānā un Francijā ieguva astoto un septīto vietu, bet oktobrī Minskā uzvarēja sacensībās “Ice Star”, kurās gan nebija spēcīga konkurence.

Eiropas čempionātu translēs televīzijas kanāls LTV7. Vīriešiem īsā pro­gramma būs vērojama ceturtdien no pulksten 13.10, izvēles programma – sestdien no 13.00.

Pirmā no Latvijas jau šodien dāmu sacensībās startēs Elizabete Jubkāne, kura uzskatāma par valsts trešo spēcīgāko daiļslidotāju, bet līderes Angelīna Kučvaļska un Diāna Ņikitina nevar piedalīties savainojumu dēļ. Latvijas čempionātā decembrī uzvarēja Kučvaļska, bet vēlāk sajuta sāpes mugurā, un nācās atteikties no sacensībām Polijā un Slovākijā, kur varētu iegūt nepieciešamos tehniskos punktus.

“Kučvaļska bija atguvusi pietiekami labu sportisko formu, atbrīvojusies no liekā svara. Latvijas čempionātā šķita, ka sāk atgriezties tā Angelīna, kāda viņa bija pirms vairākiem gadiem, taču atkal radās veselības problēmas,” sacīja Latvijas Slidošanas asociācijas prezidente Marika Nugumanova.

“Tas ir vecās traumas saasinājums. Tagad viņa netrenējas, apmeklē ārstus, tomēr cer, ka marta sākumā varēs piedalīties universiādē Krievijas pilsētā Krasnojarskā.”

Jāatgādina, ka Kučvaļskas zvaigzne pie daiļslidošanas debesīm iemirdzējās pirms četriem gadiem, kad viņa 16 gadu vecumā izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionātā, bet gadu vēlāk pakāpās uz ceturto.

Veiksmīgs turpinājums gan izpalika, un par labāko Latvijā kļuva Diāna Ņikitina, kura pirms gada debitēja ziemas olimpiskajās spēlēs, ierindojoties 26. vietā.

Arī viņa šosezon spiesta apmeklēt ārstus, nevis domāt par treniņiem, jo ir problēmas ar gūžu un nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.
Saistītie raksti

Sākotnēji bija paredzēts operāciju veikt Šveicē jau rudenī, tomēr tas vēl nav izdarīts, teica Nugumanova. Tādēļ nevar prognozēt, kad Ņikitina varētu atgriezties sacensību apritē.

Tikmēr 18 gadus vecajai Elizabetei Jubkānei šīs būs pirmās lielās ugunskristības. Novembrī sacensībās Tallinā viņa īsajā programmā saņēma augstāku vērtējumu nekā Kučvaļska, bet, slidojot izvēles programmu, piedzīvoja vairākus kritienus, summā palika aiz tautietes un viņas pārākumu atzina arī Latvijas čempionātā. Minskā Jubkānei kvalificēties izvēles programmai jeb iekļūt starp 24 labākajām no 36 konkurentēm būs ļoti grūti. Īsā programma LTV7 būs vērojama šodien no pulksten 12.30.

LA.lv